tajuhäired 22.09.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Käisin paar nädalat tagasi psühhiaatri vastuvõtul. Diagnoosiks külastuse tulemusena kerge depressioon ning välja kirjutati ka nö kerge ravim. Flux või midagi sarnast, kui ei eksi. Kokku 14 tabletti (2*7pakend). Mõju pidi avalduma ca 10 päeva pärast.. Tabletid said reedel otsa ja uute järgi ei olenud võimalust minna. Nüüd on aga juba pea kolmveerand nädalat selline imelik tunne, nagu emotsioonid oleksid kuidagi ähmastunud. Kuulen, aga nagu ei kuule ka. Kõrval võib mängida raadio ja loen ise sealjuures ajalehte, kuid mis raadios räägiti, sellest pole aimugi. Hommikuti on segadus- kas väljas on siis soe või külm ilm? Laupäeval kõndisin tänaval nagu robot: küllma ja vihma ei tundnud, magamata ööst ja pikast jalutuskäigust (ca tund kiires tempos) hoolimata ei tundnud ma absoluutselt väsimust. Eelmisel päeval seoses ühisüritusega tantsisin väsimatult ja vabalt ca 4h järjest.. Harjumuspärselt olen varem sellistes olukordades hoopis vaoshoitumalt käitunud...Varem ei suutnud ma kuidagi lahtise aknaga magada, sest sealt kostuv tänavamüra ja isegi valjult tiksuv kell ärritasid. Nüüd aga miski enam ei häiri. Nälga enam ei tunne. Üldse. harjumuspäraseks kujundatud kellaaegadel püüan ikka midagi süüa, kuid ometi isu ei ole. Võisiis- nö kõhus nagu oleks tunne, et süüa vaja, kuid ajult mingit signaali ei tule. Ainult paha on sisimas... Pea ja kõrvad on kummalised. Tahtmisi ei ole.Mitte millestki ega kellestki ei ole puudus. Probleeme ei ole... Varem muretsesin iga pisiasja pärast. Ja hoolisin väga inimestest. Nüüd otsekui oleks väsinud, aga samas ei ole ka. Olen lootnud, et uni aitab, kuid seisund on ikka selline ebamäärane. Natuke nagu palaviku tunne, aga haige kraadiklaasi näidu järgi kindklasti pole..Aegluubis ja ähmasus.. Kas on võimalik, et selline ongi antidepressandi tarvitamise mõju? Ka selline seisund läheb üle või peaks kindlasti tablette uuesti ja pikaajalisemalt kasutama hakkama? Ma ei julge hetkel oma emotsioone avaldada, kuna mõtetes-tunnetes ei ole enam kindel...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Konkreetse ja õige vastuse saate ravitohtrilt. Tema nägi Teid rohu kirjutamise aegu ja saab seetõttu muutusi täpsemalt iseloomustada. Pöörduge tema poole.
Tundeid-emotsioone avaldage ikkagi, eriti häid ning positiivseid.
Kuna Teil tekkisid muutused, siis organism allub hästi mõjutustele ja saate kindlasti head abi.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet