Tahtejõud 12.05.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen 22 aastane noormees ja töötan juhtival kohal.
Minul on selline mure, et tahtejõud, keskendumisvõime, töövõime jne. (päris täpset ühesõnaga ei oska kahjuks öelda) kõigub. Ja see on omane mulle nii tööl kui ka kodus.
Ühel heal päeval sean eesmärgid ja täidan need, või vähemalt püüdlen selle poole. Järgmisel päeval aga on n.ö. minna-laskmise tunne - ei viitsi lihtsalt asju teha ja kõik. Kuigi seatud eesmärgid on konkreetselt olemas ja ka välja kirjutatud.
Ja nii siis minu tahe kõigub ja väsitab mind.
Kaldun arvama, et konkreetsed piirid, distsipliin aitaks mind - kuid kuidas seda saavutada? Kui see üldse on n.ö. õige lahend?

Päikest,
murelik inimene.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lugege suurmeeste (kuulsate naiste) elulugusid. Vägevalt mõjuvad akad. Tarle "Napoleon" siis "Loyola" - Jesuiitide Ordu looja, vaimliste harjutuste rakendaja, Fr. Nietzsche "Zarathustra..". Juhtidele ju meetrite viisi juhtimisalaseid raamatuid. Eeskujusid (mudelit oma tegude kujundamiseks) saate nii sportlaste, muusikute, teatrirahva, teadlaste, ärimeeste, usuvägilaste, poliitikute, sõjameeste, filosoofide lugudest, ELUST ENESEST. Eeskujuks võtke see, kes sobib Teie maailmanägemuse registriga.
Eesmärk hoiab rajal, Missioon, Motivatsioon, Moraal on Teie vaimujõu reaktorid. On veel Mina ja Meie edendamine ning kasutamine. Eesmärk ja 5 M-i ongi maailma parimad tilgad, mida ma Teile välja kirjutan. Võtke iga päev õiges koguses.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet