Palun abi 15.04.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mureks on depressioon,mis sai kõva hoo sisse raseduse keskel ja on nüüdseks juba veelgi ägenenud ja ma tunnen isegi,et pole enam võimeline lapse eest ka hoolitsema.Ravi on mulle küll määratud aga sellest ei näi kahjuks abi olevat.Ma ikkagi ei suuda oma last armastada ja ta on mulle suureks takistuseks minu elus. Koguni vihkan teda juba ja ei teagi täpselt mis minuga toimub,et olen muutunud täielikuks vastandiks sellele ajale ,mis ma olin enne rasedust.Minust on saanud täielik maailma vihkaja ja ma pigem ei väljuks kodust ,kui poleks vaja täita igapäevaseid kohustusi. Tahtejõud puudub mul ka täiesti ,sellest alates,kui laps mu ellu tuli.Loomulikult peaks see olema vastupidi aga ma tean nüüd,et laps võib ellu hoopis õnnetust külvata ja ka suhteid purustada.Nii oli ka minuga ja peale lapse sündi ei ole ma lapse isaga enam koos.Ilmselgelt on see ka üks mu depressiooni põhjuseks.Kuidas siis ikkagi saada oma elu korda ja leida meelerohtu elutahte tõstmiseks.Ma ei saa aru,miks mina ei ole õnnelik oma lapse üle ja ei taha tema eest hoolitseda.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oma muret jagada Esivanematega: ema-isa, .. ja mõttes ka juba lahkunud Esivanematega. Esivanematega mõttes vestelda - vägev rahusti, suur nõuandja, enesekindluse suurendaja. Puhkus oluline ja leida selleks võimalusi. Ka julgus puhata on oluline. Ravi suhtes rohkem koostööd raviarstiga, vajadusel annust muuta või midagi raviskeemis. Minu harjutus aitab pingeid maandada, rahuneda, enasekindlust leida. vt see Palve-Meditatsioon. Lapsega rohkelt väljas käia, rohkelt. Lapse isalt rangelt, julgelt nõuda materiaalset abi lapse kasvatamiseks. Valehäbi unustada. Leelotada tema äramineku suhtes ei ole vaja - uhke ja enesekindel ei leelota.
Tõsiusklikud elavad Jumala nimel ja on õnnelikud. Teie elate LAPSE nimel ja olete veelgi õnnelikum. Selle nimel me siia maailma sündinud ju olemegi.
Olete väga tubli!
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

ritalin

kas te saaksite mulle palun ritalin reotsoti välja palub kirjutada, nagu te näete ma olen väga õnnetus seisus

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ravim on hea stimulaator, on amfetamiini derivaat - seega hea narko-laksu jaoks.
Lastepsühhiaatrid - kasutatakse aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) raviks koos teiste ravivõtetega.
Vajate ...

Loe edasi

cipralex??

Tere dr!
Palun vastake,kui mul on diagnoositud sund-mõtted,kas cipralex on selle jaoks õige ravim?Ja mis oleks teie arvamus ravimi annusest?Mis oleks OK?
Olen ise 22.aastane naiste rahvas ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tabletid on 10 ja 20 mg. Annus oleneb kehakaalust ja häirest-probleemist. Vajadusel 20mg päevas.
Ainult rohust jääb väheks, vaja on ka kehaga tegeleda, et keha kaudu psüühikat mõjutada. vt varasemat ...

Loe edasi

vajan abi

palun nõuannet . kas on tartus võimalik saada konsultatsiooni
psühhiaatri juures ? kuna elan põltsamaal oleks kergem käia tartus,
sooviksin abi enese leidmisel.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tartus on hea haigla ja dispanser, spetsialistid kõrgelt kvalifitseeritud.
Taaralinnas on ka mitmeid erapsühhiaatreid. Saate vajalikku abi!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

pördumise aadress

Tere! Öelge palun, kuhu ja kelle juurde pöörduda lapse psühhiaatriaala probleemidega? Kas seda abi maksab Haigekassa? Elame Maardus. Laps on venekeelne, õpib eesti koolis, aga selle probleemi kohta parem ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tallinna Psühhiaatriakliiniku Dispanseris (Paldiski mnt. 52) on lastepsühhiaatrid ja ka -psühholoogid. Selle abi maksab haigekassa (tegelikult olete oma tööga selle ise juba ammu kinni maksnud). Tohtrid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: