Masendav buliimia 31.08.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 18 tütarlaps ning juba üle kahe aasta põen seda vaimselt nii kurnavat haigust-buliimiat. Minu puhul ei ole kindlasti mitte tegu depressioonist põhjustatud toitumishäirega, vaid buliimia ongi depressiooni allikaks. Alguse sai see noore plikakese põnevusest (ohhoo!võin süüa shokolaadi palju jaksan, ega võta samas grammigi juurde, sest oksendan kõik välja!)Ma ei oksenda toitu mitte kord või paar nädalas, vaid iga päev mitmeid ja mitmeid kordi. Sellest on saanud minu elustiil. Olen toidust sõltuvuses ning ei oskagi enam süüa väikestes kogustes. Tihtilugu lõppevad mu õgimissööstud valutava kõhu ning komberdmisega tualetti. Tänu sellele, et tegelen üsna korrapäraselt spordiga, näen väliselt terve ning elurõõmus(!?) välja. Juuksed on läikivad, nahk jumekas ning kehakaalgi on täiesti sobiv. Ent selle väliselt särava kesta all elab haige ning õnnetu hing. Tahaksin nii väga saada terveks, kuid mul pole usku ravimitesse, vaid usun ainult iseendasse. Et ainult ma ise võin end sellest vastikust koormast päästa. Kuid senikaua kuni tahtejõud puudub, pean kannatama haiguse all.

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Varasemaid vastuseid probleemi kohta olete kindlasti lugenud.Teie suhtes on mitmeid häid iseloomujooni ja need lubavad olemasolevat häiret soodsalt kõrvaldada, s.o. t e r v e n e d a. Ja nimelt,olete noor,energiline ning toimekas.Sellised saavutavad edu, ka tervise alal.Teiseks,olete tundehell jasellised inimesd on ju "kullahinnalised".Kui muutuvuvad Teie hoiakud toitumise-kehakaalu jms suhtes,siis olete lausa kullatükk.Kolmandaks,olete sportlikult aktiivne,oskate seada eesmärke janeid realiseerida. Neljandaks, peate oluliseks u s k u iseendasse.See on Jumalikult õige.Et kõik eelöeldud positiivsed elemendid kaunikesti kokku sobitada,selleks soovitan teha koostööd Teile sobiva psühhiaatriga.Jõudu ja edu! Jüri O.-M. Ennet