mure 26.02.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor!

Mure on järgmine. Ravin ärevushäireid teist aastat. Psühhiaater vahetas mul kaks korda antidepressante, sest mul nutuhood jätkusid, hetkel söön teist nädalat Cipralexi 10 mg, vajadusel kasutan rivotrili. Paar päeva tagasi helistasin oma arstile(kokkulepitud), et leppida kokku uus kohtumise aeg. Sain arsti käest sõimata kui jäin mõtlema kumb pakutud aegadest paremini sobib. Kas arsti eetika lubab sedasi käituda????? Mul jäi mulje, et ta on minust tüdinenud(väljaspool vastuvõttu ma teda tülitanud oma tervise pärast pole). Nüüd on mul piinlik vastuvõtule minna, tunnen end üleliigsena ja halvasti. Kuidas peaks Cipralexi ravi edasi jätkuma?

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Cipralexi võtaksin paar nädalat edasi, siis oleks (vajadusel) annuse tõstmise aeg. Kahjuks ei tea Teie kehakaalu, noorust, muud tervislikku seisundit, milliseid ravimeid võtate, sportlikku eluviisi jne??? Konkreetset soovitust saab anda ikkagi raviarst. Piinlikkus unustage ära. Arst ka inimene ja praeguse tervishoikorralduse juures ongi raske ülimalt rahulik olla. Südames on Ta kindlasti hea ja tore, muidu ei oleks Ta seda eriala õppima läinud.
Kui ikkagi ei sobi see psühhiaater, siis vahetage tohtrit (see loomulik ja kõik kõigiga alati ei peagi sobima).
Tehke ka muid tervist tugevdavaid võtteid.
Head tuju soovides,
Jüri O.-M. Ennet