sundmõtted, hirmud 18.10.03 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.
Olen 30-aastane naine. Abikaasa ja väikese tütre ema. Ca 3 aastat tagasi hakkasin tundma suurt hirmu minu ja minu lähedastega juhtuda võivate õnnetuste ees. Kui loen-kuulen kusagilt, et keegi langes mingi kuriteo ohvriks (pussitamine, vägistamine, tapmine), siis hakkan täiesti tahtmatult ette kujutama, kuidas see konkreetne asi juhtus, mida tundis ja mõtles kuriteo ohver selle toimumise ajal. Ja tekivad kujutlusse pildid sellest, et minu lapse või mehe või mõne teise lähedase inimesega tehakse midagi sellist. Õhtuti olen väga väsinud ja ootan, millal saaks magama minna. Samas, kui on uinumise aeg, siis und ei tule.
Praegu olen lapsega kodune olnud üle kahe aasta aga varem tegin tööd, kus puutusin sageli kokku surmaga, kuritegudega.
Mõtte jõud on ju nii tugev, et lõpuks selliseid mõtteid mõeldes tõmbangi mõne õnnetuse ligi.
Kas oskate teie mind aidata? Ja millised on teie vastuvõtu ligikaudsed hinnad?

Juba ette vastuse eest tänades!
Teid ka teie loengutes kuulanud
Anneli

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seewaldi Haigemajas e Põhja Eesti Regionaalhaigla Psühhiaatriakliiniku Dispanseris võtan teatud päevil vastu (registratuur: 697 44 44).
Haiglaväline vastuvõtt on Rävala pst. - Tallinna kesklinnas (reg. 056 463 830).
Kohtumiseni,
Jüri O.-M. Ennet