Kas saab ilma rohtudeta? 07.07.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 34 a. kahe lapse ema. Peale teise lapse sündi haigestusin sünn. jär. depessiooni. Sundmõtted tekitasid tugevat hirmu ja ängistust. Hirm seisnes selles, et äkki ma kaotan kontrolli ja teen oma lapsele midagi. Läksin arsti juurde ja sain rohtu (Cipralex). Nii möödus viis aastat, korduvalt palusin arsti, et lõpetaksin rohud aga alati ta arvas, et liiga vara veel... Olin väga sportlik, trenni tegin viis korda nädalas, kuni eelmise aasta lõpus väsisin ja mulle tundus äkki, et elul ei ole mingit mõtet. Otsustasin arsti vahetada. Uus arst imestas minu nii pikaajalist Cipralexi kasutamist. Kõik arstid räägivad, et Cipralexist võõrutusnähte ei tule, ütlen kogemusest see ei ole nii. Pearinglus, elekrilöögid peas, paanikahood ja palju muud. Uus arst arvas siiski, et vajan ajutiselt uut rohtu nimelt määras ta mulle Ixelit. Olen söönud seda rohtu kuu aega. On tekkinud kummaline kõrvalnäht, nimelt mu süda puperdab hirmsasti. Sportliku inimesena oli mu pulss küllaltki madal nii 50. Nüüd on puhkeasendis 100. Kardan liikuda, kuna pulss tõuseb hirmus kõrgele. Minu arst on puhkusel tuleb alles augusti keskel. Mul ei ole kelleltki nõu küsida, mida ma peaks selle rohuga ette võtma? Vahest on hirm, et süda ütleb üles, nii hirmsasti puperdab. Selle uue olukorraga seoses on mul need hirmsad sundmõtted tagasi. Kuidas nendega toime tulla? Olen iseenesest tundlik ja heatahtlik inimene ja armastan oma pere ülekõige, ma ei mõista millest sellised hirmud tulevad. Päeval suudan veel oma mõtteid juhtida aga öösel piinlen kohutavalt, äkan iga poole tunni tagant paanikahoogudega. Võib-olla on Teil mingit nõu anda, et suudaksin kuu aega vastu pidada. Ette tänades, Katrin.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Perearstilt küsida Valocordin-Diazepami tilku ja neid võtta päeval pinge-ärevuse korral 3-5-7 tilka. Rahustab südant-siseelundeid ja ka närvisüsteemi. Leida ise õige annus. Ööseks 8-10-12 tilka. Ka leida ise see vajalik tilkade arv. AD-d ära jätta. Minu harjutus (Enneti Palve) ja jalutuste kaudu tagasi spordi juurde. Ümisemine (Yoga süsteemis see kuulus OM /loe Aaa-Oooo-Uuuu-Mmmmmmmmm/ silbi ütlemine-ümisemine).
Vajalikud rohud organismis olemas - harjutuste ja psühhoregulatsiooniga saab neid aktiveerida.
Igast murest saab üle!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M Ennet