Xanax 15.06.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas on patsiente kellele Xanax ei avalda soovitud ravitoimet?
Kui ruttu peaks üldse antud ravimi mõju avalduma, kui alles lühiajaliselt võtnud olen (3 päeva) ja ärevusseisund on endine kas siis võib olla põhjuseks, et ravim ei mõju või on põhjuseks liiga lühike aeg.
Kas Xanax on paanikahäirete puhul kõige tõhusam ravim, kui pikka aega seda tohib tarvitada ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Seisundeid on miljoneid, Xanax on üks (aga erineva annuse võimalusega). Xanaxi õige annuse korral saab kergendust kohe ja sellepärast võibki teda kutsuda nn. "kiirabi ravimiks", s.o. toimib kiirelt (mitte kolme päeva pärast).
Õige annus ja tulem, enesetunde paranemine on kohene.
Ärevushäirete korral on vajalik ka Teile sobiv antidepressant (AD). AD puhul vaja kannatlikkust (anna aega atra seada). Subjektiivselt tuntav toime mõnede AD puhul võib aega võtta kuni nädal.
Ja kolmandaks, vaja peale eelöeldu kasutada veel palju-palju teisigi ravivõtteid.
Kui paanikahäirete korral kasutada vaid rohtu, siis ollakse ravi osas ülimalt pealiskaudne.
Kõik on ravim, mis tugevdab!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet