alkohol 05.04.02 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Milliseid käsimüügil olevaid preparaate soovitaksite tarvitada pohmeluse ja jääknähtude kiiremaks vähendamiseks?

Ettetänades!

Arst vastas:

dr Jaanus Mumma

Psühhiaater

Tallinna Wismari Haigla

Tere!

Kahjuks ma ei ole väga hästi kuris kõigi käsimüügi preparaatidega.Tormiliselt tuleb isgasuguseid uusi ja paremaid preparaate peale.Reklaami järgi on nad muidugi kõige kõige paremad alati.Pohmelus võivad domineerida väga erinevaid nähud ja igale nähtusele on ka mingi käsimüügi ravim kindlasti olemas.Küsi julgelt apteegis proviisorilt.

Mõningad tunnused:

1.Suur janu- parim vahend on jahe mineraalvesi (õlu unusta ära)

2.Nõrkus- vitamiinide ja mineraalide segud või ka kihisevad lahustuvad vitamiini tabletid.Vahest kuluks ära taimsetest tonisaatoritest valmistatud tinktuurid.

3.Närvilisus ja "kassikas"- on saada käsimüügis kergeid rahusteid (palderjan jt.)

4.Seedehäired(kõrvetised,kõhulahtisus,iiveldus)- küsi vastavalt häire iseloomule.

5.Tugevad valud- on saada lahjat 200mg Ibuprufeeni ja ka teisi vaigisteid.

6.Alkoholitung-suru maha ja hoidu sõprade eest.

Väga hea retsept on ka kerge füüsiline pingutus ja saun.

Kui kannatust on ,siis läheb ka ise üle ja on odavam.

Tervitade J.Mumma