Foobia ämblike ees 12.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Mul selline mure, et kardan kohutavalt ämblikke, kuna viimastel nädalatel on olnud palju kokkupuuteid ämblikutega, on hirm veelgi suurenenud. Olen rääkinud probleemist lähedastele, kuid mulle tundub, et nad ei võta seda tõsiselt, naeravad minu üle ja teevad natuke minu jaoks mõnitavaid kommentaare, kuigi tean, et nad ei tee seda paha pärast. Lähedased on ka öelnud, et pean nendega harjuma ning hirmuga silmitsi seisma, aga kuidas?
Tunnen, et foobia aina süveneb ja see on mulle takistuseks.

Teie nõuandeid ootades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Eestimaal mürgiseid ämblikke ei ole ja seega ohtu tervisele ka ei ole.
2) Vaata varasemaid soovitusi nii ärevushäirete kui ka foobiate vallast (foobia puhul on põhjus konkreetselt teada, ärevushäire puhul me seda otseselt ei tea, aga ravi-printsiibid on suuresti ühised, sest asja tuum - ärevus - on ühine.
3) Tegele kehakultuuri-spordiga. Terves kehas terve vaim ja rõõmus meel, enesekindlus ja hingerahu! Seda teadsid ja kasutasid meie kauged Esivanemad (tehti ju rohkelt füüsilist tööd), seda peame kasutama ka meie, kellel liigselt istumist ja vähe kehalist aktiivsust.
4) Esivanemad pidasid ämblikku ka aktiivsuse-virkuse-hoolsuse võrdkujuks - ämbliku nägemine pidi andma siis seda omadust ehk virkust-töökust-hoolsust. Aga kes siis seda ei sooviks!
Vaata varasemaid soovitusi otsinguga, leia endale sobilikud harjutused, tee neid harjutusi korrapäraselt, ole palju sõpradega õues ja kõik saab korda!
5) On ka sisendus: Iga päevaga läheb mul igas suhtes ikka paremini ja paremini! Ka see aitab.
Oled tubli ja saad kõik korda!
Jüri O.-M. Ennet