foobiate ravi 08.10.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen 23 aastane naisterahvas ja mul on paaniline hirm ämblike ees. Selline hirm, et see hakkab juba normaalset elutegevust häirima. Nägin telekast kunagi saadet sellest, kuidas Ameerikas erinevaid foobiaid ravitakse.

Seal öeldi, et suur osa foobikutest suudavad ravi tulemusena oma hirmust üle saada...

Palun öelge, kas Eestis ravitakse sellist foobiat ja mida see ravi sisaldab?

Aitäh,

Riinu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Foobiaid ravitakse Eestis. Tegelevad psühhiaatrid, hiljem vajadusel liituvad ravimeeskonda psühholoogid. Lisainfot saate meie eelnevatest kirjutistest. Ravi on ambulatoorne (haiglaravi on vaid teatud juhtudel vajalik), aga võimalusel kasutatakse ka seda. Otsustab raviarst.

Pöörduge psühhiaatri vastuvõtule. Konkreetsete ravõtete kompleksi koostate koos raviarstiga. Sundhirmud on ravitavad!

Parimate soovidega Jüri O.-M. Ennet