Probleem alkoholiga. 16.11.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen mures oma naise alkoholi probleemiga.
Kuna tema selles probleemi ei näe siis olen üritanud temaga sellest rääkida aga tundub, et mul jääb oskusi ja teadmisi väheks, ei teda veenda ravile või nõustamisele minema.
Kas mul oleks võimalik ise pöörduda mõne nõustaja poole, et saada nõu, kuidas inimest aidata ja teda suunata probleemi tunnistama?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõte õige - pöörduge narkoloogi või psühhiaatri poole ja kindlasti saate olulisi juhiseid.
Kui abikaasa perearsti mingil põhjusel külastab, siis kindlasti teda asjast informeerida ja tema ka kaasata. Organism ju tervik!
Kui abikaasale on keegi suureks autoriteediks, siis ...
Probleem ei lahelen -"havi käsul" ühe liigutusega, ei.
Seega - järjekindlust ja kannatlikkust.
Sõimu ja phandamisega ei saa.
Tegutsege kindlas usus ja ärge kõhelge! Ja siis saab ka tema usku ja kindlust.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet