Paanikahood mille otsest põhjust ei suuda leida. 02.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen noormees kes see suvi ei saanud tööd ja kuna nii jäi otsustasin tegeleda oma kooli lõputööga selle võrra intensiivsemalt. Tegu on arvutialase lõputööga igatahes. Nii et lõviosa oma ajast suvel veetsin ma kahjuks arvuti taga. Unetsükkel sai ka ära rikutut kuid sellest hoolimata ma magasin magama jäämise korral päevas 9-11 tundi. See suvi palju liikunud ka ei ole ja olen ülekaaluline juba pikemat aega ka.

Toitumine on korras ja paari kuu jooksul on isegi kaalu kaotatud paar kilo vaatamata olematule füüsilisele koormusele.

Esimene paanikahoog oli mul 3-4 nädalat tagasi ( väga tugevate ilmingutega ja tundega nagu oleks südamerabandus) kuna pole elusees varem kunagi paanikahoogu kogenud. Ja kutsuti kiirabi. Rahustitega jäin magama.

Vahepeal oli neid hoogusid veel aga mitte nii julmalt.

Paar päeva tagasi oli hoog jälle nii tugev et pidin minema lausa EMOsse. Nemad ütlesid et magu või maks on ärritunud aga EKG ja Südame rütm on kergelt paigast ära aga peale rahusteid rahunesin maha ja üteldi normaalne. Hiljem avastati et mul on rindkeres lihaspõletik roiete vahel. Nii et kirjutati nüüd mu paanikahood selle kaela.

Jah natukene parem on sellest et määrin nüüd kreemi ja valud ei ole suured rindkeres lihaste pärast ( diclofenacum natricum). Samuti määrati unerohud et jääksin kergemalt magama.(soplonol või midagi)

Samas ärevus ärkamise järgselt on mul endiselt väga suur mis aja pikku kaob kuid vahest tunnen päeva jooksul kuidas äkiline panikahoog hakkab tekkima. Ma rahustan ennast nii et "kõik on korras" ja surun millegi teravaga või ebamugava asjaga pihku et aju paanika tekkimise pealt mõtted uuele ärritusele suunaks.

Samas antud hood tekitavad ka suure hirmu ja segaduse ajus.

Perearst ise ütles et ta midagi mulle välja kirjutada ei saa.

Kas ma pean tõesti pöörduma psühhiaatri jutule ?
Ja kui pean kas ma pean seda kindlasti tegema piirkonnas kus ma sisse kirjutatud olen ? Elan sissekirjutatud elukohast eemal ja muud tööd teeksid pideva reisimise raskeks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paanikahood - ärritusi-pingeid koguneb organismi suuremal hulgal kui seda pingest vabanemist on. Ei ole üks põhjus ja üks tagajärg - kõik mõjuagensid (pingetekitjad) on olulised.
Siit järeldus - raviks-pingete vältimiseks ja ka maandamiseks on võimalusi palju. Vaja leida endale sobivad harjutused ja tegemised.
Alul ka veidi arstirohtu vaja (psühhiaater kirjutab; elukoht ei ole oleuline, oluline - kus "sellel sajandil" vastuvõtule kõige varem saate.
vt minu varasemaid soovitusi ja Praktiseeri!
Probleem on kõrvaldatav.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ebastabiilsuse tunne

Tere dr. Ennet!

Minu probleem seisneb selles, et peale pikka ja kriitilist, mitme aasta vältel toimunud, enesevaatlust olen ma suhteliselt kindel, et mind saab liigitada kui vaimselt ebastabiilset ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Pihtimine on väga vägev hingeelu pingetest vabastaja, hingeelu kosutaja. See on meeleparanduse esimene samm.

Käesolev kiri ongi väga asjalik ja oluline pihtimine. Trüki see kiri veelkord ...

Loe edasi

Eneselõikumine

Tere

Olen alates 20. eluaastatest ennast lõikunud. Viimased 3 aastat ei ole seda teinud. Tabasin end eile õhtul taas žilett käes vannitoast.
Ei tea otsest põhjust, miks seda teen.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isiksuse omapära ja seda omapära mõjutab närvilikkuse/rahulikkuse suhe.

Närvilikkuse peamiseks esilekutsujaks on ebakõlad sotsiaalses-ühiskondlikus elus, õiges elukustses ja õiges koduelus. ...

Loe edasi

Bipolaarne häire?

Tere.
Mitmed lähedased on mulle öelnud, et peaksin abi otsima, kuna on mu pärast väga mures. Olen depressiooniga maadelnud 10 aastat. Esinevad ka ärevus- ja paanikahood. Olen ravinud antidepressantidega, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Parasjagu väsimust. Puhkerežiim korda. Parasjagu närvipingeid ja depressiooni. Jalutuskäigud ja minu Palve-Meditatsioon - aitab liigsest pingest vabaneda. Toitumisel tempo maha ja kordades rohkem mäluda ...

Loe edasi

Paanikahood

Juba aasta aega käivad mul hooti peal paanikahood, mille käigus on mul hingeldamine, nutmise soov, tugev ärevus ja klaustrofoobia tunne. Tihti ka tunne, et tahaks lihtsalt oksendama hakata, et kõik tuleb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

vt. minu raamatut "Väljavalitu", aga veelgi kindlam - psühhiaatri vastuvõtule.
Rohud on head, harjutused palju paremad.
Töö- ja puhkerežiim korda. Naise (tulevase Lapse) eest südamest hoolitsemine ...

Loe edasi

paanikahäire

Tere tahtsin küsida et mille deprssiooni ravim oleks kõige parem just paanikahoogude ravimiseks. Hood tekkivad poes, avalikus kohas, kohvikus. Suur hirm on koguaeg uute hoogude ees, ei taha poodi minnagi. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ainult AD (õige rohi ja õiges annuses) ei aita. Vajalikud on ka harjutused, (viis rühma) ja uused prioriteedid, uus hoiak. vt. eelnevaid.
Konkreetse AD valib-pakub psühhiaater. See Mirtazapin on ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: