Apaatne nartsissist. 21.08.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Sooviksin juhendeid kuidas või kuhu peaksin pöörduma, et saada lahti apaatsusest ja mida võtta ette nartsissismiga.
Probleem on juba väga suur. Elan koos naisega kes peab taluma pidevalt minu "2" probleemi. Probleem 1. On juba ammu. Lihtsalt ei tunne enam millegi vastu huvi. Ainus asi mis on veel on mu töö. See nagu tõesti huvitab mind. 2. On ilmnenud nüüd alles a. alguses. See aga on juba ka mulle endale talumatu kuidas ma enda elukaaslase peal tallan. Olen ennast ise püüdnud aidata mõningate medikamentidega (keelatud). Nendest on abi aga lühiajaliselt. 1 nö. kuur tähendab kuu aega norm olekut ja siis jälle tagasi. Olen eelnevalt ka viinud ennast kurssi keelatud medikamentide mõjudest. Olen teadlik mida nad teevad lühiajaliselt ja kuidas mõjuvad pikas üerspektiivis. Nende kasutamine on täielikult lõpetatud. "Pohmellid" läksid juba ulmelisteks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Üldfilosoofiliselt on inimesel siin Maamunal täita kaks suurt funtsiooni:
a) oma erialal (milles oled andekas või isegi geniaalne) korralikult tööd teha ja endast hea Jälg maha jätta;
b) laste ja lastelaste edenemisele kaasa aidata ja selle kaudu teine jälg korralikult tekitada.
Seega maiselt: töö-vanker ja lapse-vanker õiges suunas veeretada.
Suur-Vanker ja Väike-Vanker tähistaevas aitavad seda sihti hoida.
Seega - eesmärgid paika!
Muus osas kehaline tegutsemine, keha vailtsemine aitab ka psüühika valitsemisele kaasa, aitab liigseist pingeist vabaneda.
Inimsuhetes - andmise rõõm on suur rõõm. Minu näide, annad oma küünlavalgust ka teise inimese küünlale, siis juba kaks valgust, kaks soojust, kaks enesrgiat.
Arstirohu abi vajaduse ütleb psühhiaater vastuvõtul.

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet