AD, nendest loobumine ja võõrutusnähud 12.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
tarvitan juba 6.aastat Cipramili.(depressioon, paanikahäired). Otsustasin kevadel, et nüüd oleks küll juba aeg hakata Ad-st loobuma. Võtsin igapäev 20 mg, siis ülepäeviti. Nüüd olen võtnud kuu aega üle 5 päeva ja viimane nädal on olnud enesetunne väga halb: pea käib ringi, nagu vati sees, iiveldus, ärevus, peavalu ja tujutus. Igatahes võtsin nüüd kohe tableti ja arvatavasti teen seda ka homme hommikul. Kuidas edasi? Olen saanud AD-st väga palju abi. Kuidas mõjub mulle jätkuv AD kasutamine (organism on harjunud, tunnen end turvaliselt) või peaksin ikkagi hakkama loobuma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui ärajäämanähud nii suured, siis minna uuele AD-le.
2) koheselt teha ka harjutusi ja aktiveerida nii keha kui ka psüühikat harjutustega.
3) Minu palve-meditatsiooni harjutus selgeks õppida ja teha, kindlasti seda harjutust AD võtmisega koos, et kujundada organismis välja rituaal-tingitus e tingitud refleks.
vt varasemaid soovitusi ja leida endale sobilikke ja seda ka siis teha!
AD-st (ja muust rohust) ainult ei piisa!
head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet