Olansapiinist loobumine 10.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor!

Mure järgmine,
Olen 8 kuud võtnud ravimit olansapiin, määrati see ravim rahustitest võõrutamiseks, algus oli doos 5mg hiljem 2,5mg.
Nüüd 8 kuud hiljem, aga olen kaalust võtnud juurde üle 40kg, kaalun 110 kilo, vererõhk ja veresuhkur ka kõrged, lisaks iga kord, kui ravimit võtan, hakkab südames paha ja vahelöögid.
Tabletid ise on 5mg poolitusjoonega (Stygapon) ja sealt võtan pool tabl.
Proovisin ise hakata vähendama ravimit nii, et sellest poolikust tabletist võtsin väikse tüki vähemaks, aga oi kurja, oma üllatuseks sain tugevad võõrutusnähud paariks päevaks. Need olid nii tugevad, et olin voodis pikali ja värisesin jne. Läksin 2,5 mg peale tagasi ja natuke need nähud ka juba järgmiseks päevaks läksid üle.
Küsimus selline, kas sellest ravimist on üldse võimalik loobuda, kui on, siis kuidas?
PS. Lugesin netis inimeste kogemusi olansapiiniga ja selle ravimiga pidigi väga hull võõrutus olema, kui proovida lõpetada...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Koostöö raviarstiga, ravimisega peab elu ja tervis paremaks muutuma. Kui üks ravim enam ei sobi, siis on teisigi.
Peale ravimite tuleb ka muid võimalusi kasutada (vt. minu raamatust "Väljavalitu").
Kehakaal ja selle muutmine, veresuhkur ja sellega seonduv, ravimite probleemid ning see "kompott".
Seda ju ühe tabletikesega ei muuda.
Lahendid on olemas ja koostöö kolmel liinil.
Rõõmuga tegudele!
Jüri O.-M. Ennet