Autoavarii 25.09.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Nimelt oli mul 10 aastat tagsi autoga avarii ja tekkis meeletu hirm ja paanika, kui pidin autorooli istuma. sain ravi ja mured kadusid 9aastaks, nüüd aga 8 kuud tagasi tuli kõik jälle tagasi ja kui veel neid jubedaid auto õnnetusi näen ei suuda ma rooli minna.Arst kirjutas mulle välja efexor xr 75mg mida tarbisin nüüd juba kokku 8 kuud ja hakkasin vähendama, võtan präägast seda ravimit iga 2 päeva tagant ja aina harvemaks läheb. Mure selles, et 2 päevaks hakkab mul jubedalt keerama sees ja pea ka käib ringi.Käin trennis ja tööl aga kas need võõrutusnähud ongi sellised ja pean lihtsalt välja kannatama. Ja veel, kas need hirmud tulevad ikka ja jälle mulle tagasi mingi teatud aastate tagant?kas ma üldse vabanen sellest hirmus?olen 28 aastane naine ja kui üksi pean sõitma, siis on ka see hirm õnnetusse satuda aga kui mees või sõbranna kaasas sõidan rahulikult.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arst kirjutas mulle välja efexor xr 75mg mida tarbisin nüüd juba kokku 8 kuud ja hakkasin vähendama, võtan präägast seda ravimit iga 2 päeva tagant ja aina harvemaks läheb. Mure selles, et 2 päevaks hakkab mul jubedalt keerama sees ja pea ka käib ringi.
- Teie rohust loobumine (doosi alandamine) on olnud liigselt tempokas. Veelgi olulisem on see, et olete jäänud lootma ainult AD võtmisele.
Vajalik on teha harjutusi (viis rühma, esikohal kehalised) ja "uued prillid" e uus hoiak. S. Kierkegaard jaotab isiksuse arengu kolmeks etapiks: esteetiline e. nautlemine on esiplaanil, eetiline e isiksuse areng, olla ise meie igapäevaarusaama järgi, religioosne e elamine suure eeskuju järgi-sellega osaduse saamine. Ja hoiak ("prillid") paigutab meid selles arengureas vastavasse arengukasti.
Hoiakut on vaja muuta! Ja tabletist selleks ei aita. vt. minu 9-astmeline tee.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet