Närvipinge 06.05.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ööpäev läbi on keha väga pinges. Isegi öösel magades on keha niivõrd pinges, et hoian suud kramplikult kinni ning kulm on kortsus. Avastan isegi päeval palju kordi, et hambad kokku surutud ning lõug valus sellest "krambis" hoidmisest. Olen paari aasta jooksul võtnud kaks x 6 kuud antidepressante, kuid nüüd last planeerides jätsin need ära (viimati manustasin detsembris).
Lisaks tööl (olen kontoritöötaja) hoiab keha end imelikul viisil pinges ehk lükkan õlad üles, selleasemel et neid loomulikus asendis hoida.
Olen ka proovinud erinevaid trenne (teen siiamaani) ja joogat ja muus osas on täitsa tore elu, kuid sellest "pingest" ei saa lahti. Mida ette võtta? Kas pöörduda mõne nõustaja või psühhiaatri poole? Kas last planeerides ja raseduse ajal võib ka antidepressante?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm - vabastab psüühilisest ja somaatilisest pingest.
2) Tervislik töö- ja puhkerežiim, uneaeg olgu piisav.
3) Non nocere! - ei kahjusta (suits, liigsöömine jne.).
4) Mõõdukas kehaline aktiivsus.
5) Lapsesoov on suureks stiimuliks tervist igapäevaselt tugevdada - iga tera tervise varasalve on kasuks.
6) Kui end koos elukaaslasega tervislikult edendate, siis AD- vaja ei ole.
7) Kui üllas eesmärk, siis motivatsioon tegudeks vägev!
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet