Kas ma vajan abi ? 16.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen tegelenud spordiga peaegu pool oma elust. Paar aastat tagasi mul juhtus õnnetus- luumurd. Läks kaua aega taastumisega. Alguses oli mul hirm, aga nüüd viimaks sain aru, et ma ei karda vaid mu olek(ärevushoo moodi) on see, mis takistab mind psüühiliselt. Mu süda hakkab kiiresti lööma, andrenaliin, hingata on raske ja siis kogu keha läheb krampi isegi, kui ma ei mõtle mitte millegi peale. Ja ma ei suuda jätkata, sest selline tunne on nagu aju blokeerib mind ja kogu mu keha. Ma ei tea, kas ma peaksin pöörduma psüholoogi/psühhiaatri poole, et abi saada? Kas ma peaksin mingeid rohte proovima?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled tubli, et sporti oled teinud ja see sulle meeldib. Siit algab ka traumajärgse psüühika korrigeerimine - Terves kehas terve vaim printsiibil! - kehalise aktiivsuse-spordi abil.
Ärevushäired vajavad sisepingete maandamist ka psühhoregulatroorsete harjutuste kaasabil, tervisliku elurežiimi abil. (vt ärevushäirete valdkonna soovitusi eelnevatest ja neid soovitusi siis praktiseerida).
Psühhiaatri jutule - saad lisaks eelnevale veel (vajadusel) muidki soovitusi.
Iga tera tervise varasalve on kasuks - seega võimalusi tervenemist edendada on palju!
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet