5 htp 18.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on küsimus, kas 5htp on kuidagi võrreldav antidepressantidega, nagu toote ttvustuses väidetakse? Kas see võib olla arvestatav alternatiiv arstide poolt kirjutatavatele antidepressantidele?

Paremat,

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Ravimite toimed käivad üle kümnete retseptorite ja alati peab vaatama tervikpilti.
Mis on põhiprobleem, kaebused, toimetulek, hingevalu, mõttemuster, suhtlemine jne??? Sellest tuleneb üks või teine ravim (resp. alternatiiv).
2) Nimetatud retseptor toimib paljude psüühiliste funktsioonide juures.
Ravitohter annab selgitust.
3) NB Peale arstirohu on ülimalt oluline muu tegevus või tegemata jätmine - elukorraldus, harjutused, eluhoiak, eesmärgid-elusihid, kahjulikest harjutmustest loobumine ja kindlasti -
4) ühiskondlik aktiivsus (sotsiaalne keskkond mõjutab meid välisfaktoritest igapäevaelus kõige rohkem - paneb meid ühte või teise sotsiaalsesse "kasti" ja laseb/ei lase meid sellest inimlikumasse "kasti" minna või siis mitte)!
Ainult ühiskondlik aktiivsus-võitlus aitab meid "kastiühiskonnas"-klassiühiskonnas olukorda parandada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet