HTP5 ja imetamine 26.11.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen äsja emaks saanud (2,5 kuud) ning alates sünnitusest kimpus ärevuse/paanika/sundmõtetega jne. Käin ka raseduskriisi nõustamises. Otsisin erinevaid leebeid ja looduslikke vahendeid asja leevendamiseks, et mitte AD jm võtma hakata, sest toidan rinnaga. Ühe soovitusena kasutasin nüüd viimase kuu sellist toodet - https://www.terveeluterve.ee/tag/5-htp/ (väidetavalt looduslik seratoniinitaseme tõstja), 2 kuni 4 tabletti päevas. Nüüd aga tekkis mul paaniline hirm, kas see imendub äkki rinnapiima ning kuidas võib mõjutada imikut. Kas on uuringuid vms, kas ja kuidas seratoniin mõjutab nii pisikest arenevat aju? Mida peaksin edasi tegema või lapse puhul tähelepanu pöörama? Mis on n-ö hullem asi, mis juhtuda võis selle kasutamisega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

https://www.terveeluterve.ee - seal ka kirjas, et konsulteerige arstiga. Kuu-kahe möödudes teha paus.
Minu soovitus: neid praegu ei võta.
Serotoniini saab inimene seedetrakti kaudu, toitumise kaudu. Seega natukene juustutooteid, piimatooteid menüüsse lisada. Muu tervislik toit.
Põhiline - iga suutäis mäluda tavamälumisest kaks-kolm korda enam. Seda esiteks.
Ja teiseks. 3-5 suutäit mäluda sisendusega: Iga päevaga muutun ikka rahulikumaks, enesekindlamaks, rõõmsameelsemaks.
vt varasemast ka mõni rahustav harjutus.
Vajaliku serotoniini saab organism seedetrakti kaudu!
Head tegutsemist., mälumist, sisnedamist, harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet