Paanikahäire või midagi muud? 02.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minuga toimub midagi väga kummalist. Mulle tundub kõik ebareaalsena ei oskagi seda täpselt seletada. Ma tean kes ma olen aga siis jälle tulevad imelikud mõtted et mida ma teen ja tundun endale võõrana kõik mu liigutused ja mõttedki. Mõtted vahelduvad väga kiiresti vahel hakkab pea valutama, mõtlen hästi palju minevikust. Peas nagu koguaeg mõtlen valjusti. Kas see võib olla skisofreenia? Koguaeg ketravad peas igasugused imelikud mõtted siis jälle mõtlen et miks ma neid mõtteid mõtlen jne. Lisaks sellele on nutuhood ja vahel on ka hirm et mul ongi skisofreenia või mingi muu vaimuhaigus ja hirm et suren ära ja mu lapsed jäävad ilma emata. Kõik nagu tundub nii mõttetu et miks ma ometi ei võiks normaalne olla. Ja aegajalt on tunne et lähengi hulluks, selline tugev hirm. Näit kui olen lastega kodus ja meest pole tulevad jälle need mõtted, et äkki lähen hulluks . Kui mees kodus on turvalisem olla. Lisaks kõigele on peavalud, südamekloppimised, pearinglus ja vahel tuleb selline halvav tunne et nagu kukuks kokku, imelik surin käib kehast läbi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Sellise seisundi raviks on veidi teise kallakuga rohud olemas, head rohud - AD ei ole kõige efektiivsem.
2) Arstirohust üksi ei piisa - seda olen ka tuhandeid kordi meenutanud.
3) Iga tera tervise korvikesse tuleb kasuks (suur-väike mõõdupuu psüühikaprobleemide ravi juures ei kehti; võrdle prügi-terakene silmas - ei pea ju kohe peoga pori olema, et halb oleks. Headuse skaalal sama - tilgakene head ja silm ei hõõru, pole ämbritäit silmatilku vaja). Psüühikaprobleemidega sama lugu.
4) psühhiaatri jutule ja ühiselt saab parima olukorra parandamise skeemi paika panna.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet