Hingamishäired ja tükitunne kurgus 28.05.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Juba kolm kuud kestnud hingamishäired,tükitunne kurgus ja nagu sissehingata on raske. Hirm surma ees ja mõtlen kogu aeg, et mul vähk. Hingamishäired on päevast päeva nagu oleks raske sisse hingata. Kas asi on ainult paanikahäiretes või äkki mul mõni muu haigus??? Kardan väga!!!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui astma ja kilpnäärme arst midagi ei leidnud, siis paanikahäire variant olemas. Need surinad-pearinglused võivad nii ärevushäirest kui ka teataval määral mõnest rohust tingitud olla. Rohu kõrvaltoimest tavaliselt informeerib raviarst, et inimene seda teaks.
Paanikahäire on kõrvaldatav.
vt. varasemad soovitused.
Alustada psühhiaatrist.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet