Arsti leidmine 01.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 22. aastase noormehe ema, kelle pojal on diagnoositud Aspepergeri sündroom. Siiamaani vormistas töövõimetuspensioni saamiseks dokumendid lastepsühhiaater. Edaspidi ta keeldus seda tegema.
Konkreetset informatsiooni ta ka ei andnud, sest põhjendades suure töömahuga visates nn. toru hargile.
Minu küsimus on Teile, et kuidas pean edasi käituma. Juunis on vaja esitada kindlatel kuupäevadel uued taotlused. Pean oma poja panema kirja uue arsti juurde, kas arstil on õigus keelduda vormistamast töövõimetuspensioni dokumente, tuues põhjuseks suurt töökoormust jne..

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kus elate? Kui Tallinnas, Tartus jt suuremates linnades, kus palju psühhiaatreid psühhiaatriahagilas või dispanseris, siis on asi lihtne - minna teise psühhiaatri jutule. Kui seda võimalust ei ole, siis küsige töövõimetust määrava komisjoni töötajailt nõuandeid edaspidiseks käitumiseks.
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet