Meie l6putu 6udus 12.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere !

Otsustasin oma murega teie poole pöörduda,kuna olen kuulnud,et olete parim Eesti Psüholoog. Ma hakkasin kokk elama mehega,kes oli endine alkohoolik(tsükli).Alates 2009 oli ta läbi teinud ravi AA Saksamaal(elamegi siin). 2011 a algul sai meist paar ja nii ta läks.Ja mis veel välja tuli on tal üle kümne aasta ka olnud probleem tutvumisportaalidega.Tutvumisportaalidest otsib ta seksi ja loob just kui suhteid ,kui palju tal neid on ,ei valeta,kui ütlen,et mina tean juba ligi 20.Olen ka ise näinud kirju,kus ta pakub naistele kas masaasi v üksk6ik mida et naisega kokku saada ja magada.M6nede puhul ta küsib otse m6nedega loob ennem usalduse.Kondoomid olid tal alati rahakotis ja kadusid aegajalt.Otsustasin temaga siis rääkida mitmel korral.Loomulikult läks ta närvi ja eitas k6ike ja läks kodust ära.L6puks siis otsustasin öelda,et sobrasin ja leidsin kirjavahetusi ja et hoidsin ta rahakotil sima peal ,et tean mis toimub.Ikka eitas.läksin kogu oma asjadega eesti tagasi,lubas selle probleemiga miskit ette v6tta.Uskusin.Olin kolm kuud Eestis ja siis ta tuli mulle järgi,et lähme nüüd tagasi ja ise lubades,et k6ik saidid on kustutatud ja alustab raviga,kuna armastab mind.2 nädalat oli k6ik ok ja siis hakkas jälle see imelik käitumine ja öö läbi hommikuni arvutis istuma.Ma ei jaksand jääda ise iga päev ülesse,kuna mu laps oli siis üle aasta ja päevad väsitavad.Ühes6naga asi ei paranenud kuskilt ja ta tegi seda k6ike edasi ja edasi.Kui ühel hetkel otsustasib t6esti midagi ette v6tta.Lahkusin ta juurest,kui ta oli Eestis.Elasime oma lapsega 2 kuud tuttavate juures ja kolmada kuu ühiselamus.Ja kui tema Eestist tagasi tuli ja nägi,et mind seal pole,hakkas ta jooma ja mulle ainult smssse kirjutama ja helistama...ma oli t6esti ehmunud,kuna ma poleks kunagi arvanud,et ta uuesti jooma hakkab.Aga ma jäin endale kindlaks ja ei läinud tagasi ta juurde.Nägin seda mees,keda ma ei tunnegi(purjus olekut pean silma)nuttis,värises,palus jne. See oli vastand ibimene sellele ,kes ta oli kooselus.Siis kui olin temaga kokku saanud jättis ta joomise järgi ja muutkui palus tagasi jne.Ei läinud tagasi.Ütlesin et ennem mingu ravile oma probleemidega,lubas minna.Ei läinud ja jälle tuli välja et ta ei kustutanud ka oma saite ära.hakkas jälle jooma.mina leidsin see aeg omale juba korteri ja kolisin sisse.Tema aga j6i ja j6i,kuniks ta palus abi,et ma kiirabi kutsuks,algul arvasin et ta manipuleerib.Kuid m6ned tunnid hiljem helistas ta ja ütles et on haiglas.Läksin sinna.Doktor ütles,et parem kui ta jääv sisse.Suutsin teda veenda.Käisin iga päev vaatamas teda,kuna olin mures ja pole selliste asjadega varem kokkupuuteid old.Loomulikult lubas ta jälle muutuda ja sel korral ma t6esti püüdsin mitte uskuda enam ja lihtsalt tale toeks olla,kuni ta seda vajas.Ta t6esti üritas teha k6ik,et meie suhe taas ellu äratada.Ja ma ei saand arugi,kui end jälle sealt leidsin.Ta pidas kaua vastu,et ei istunud enam öid arvutis jne.Kuid siiski ma leidsin jälle,et tal on ikka nee saidid alles ja hetkel kui mina koolis olen ,tema külastab neid.Me elame küll praegu eraldi korterites,aga asi selline,et ma ei suuda teda kuidagi usaldada,kahtlustan alati ja olen 6udsalt ebakindel.Mida teha? kas see tutvumissaitidelt sekspartnerite otsimine on haigus,s6ltuvus v6i mis ja miks see on ? Pean mainima,et ta n inimene,kes tahab palju igal ool käia,mitte peol vaid teises linnas jne. ta ei taha töötada ning ta ei tööta juba viimased 10 aastat,kas see on normaalne ?
Looda,et saate abiks olla.Ise ei oska seisukohta v6tta,sooviks lihtsalt teada,kas sellist inimest kuidagi ravida on v6imalik ja kuidas ja kui kaua ?

Ettetänades
V.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Ei läinud tagasi.Ütlesin et ennem mingu ravile oma probleemidega,lubas minna
# ja see on ainuõige. Tema esivanematele (ema-isa) tuleb võimalusel ka see mehe probleem teada anda - nemad saavad siis ravile suunamist jms mõjutada.

2) ta ei taha töötada ning ta ei tööta juba viimased 10 aastat,kas see on normaalne.
# ta on manipuleerija, teiste kulul elav inimene, lihtsmeelsete naiste majanduslik ja kehaline "lüpsja".

NB. Töökoht ja kaine vähemalt kuus kuud - siis võib teda tubli alguse puhul tervitada distantsilt. Veel kolm kuud tublit-kainet töömeest, mitte-donjuani, siis võite korra kokkugi saada.

Edasine kooselu - eks see selgub siis hiljem.
Sõnad-lubadused ei maksa, 6 kuud kuni 9 kuud konkreetsed teod annavad alles võimaluse edaspidist üldse kaaluma hakata.

Kui suguselt temal seda ravi suunab-ergutab, siis peavad nad kontrollima ka arsti juures käimist, ravikuuri-psühholoogi külastamised (et välistada valetamised) ja ...

Tegutsege kindlameelselt,
pikk elu teil ees ja ebakindla suhte peale ei saa enda elu rajada.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet