ärevushäired, ravi hüpnoosiga 28.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas ärevushäireid saab ravida hüpnoosiga? On see raviviis ohutu? Kas ka Teilt võib saada sellist ravi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hüpnoos on üks psühhoteraapia võtetest. See teraapia oli kasutusel ja oluliseks abiliseks perioodil, kui psühhofarmakonid veel kasutusel ei olnud (enne möödunud sajandi 50-daid).
Hiljem tehti veel hüpnoosi koos relax-rohtu abiks võttes, et sisenduseks vajalik seisund ajaliselt rutem saabuks. Siis tehti kümmekond aastat veel rühma-hüpnoosi.
Ajamahukuse tõttu klassikalist hüpnoosi (ka rohuga, ka rühmaga koos) tänapäeval praktiliselt ei tehta.
Õpetatakse auto-hüpnoosi e enese-sisendus-võtteid ja
inimene praktiseerib-harjutab kodus iseseisvalt.
Alustuseks on ettevalmistav periood: soojustunde-, rahu-, lõõgastumise sisendus-kujutlus-tunnetus, siis siseelundite ja psüühika rahunemine ja alles siis algab psüühika valdkonna mõjutamine-sisendus (mantra, enesehüpnoos) mõtte-sõna-kujutluse koosmõjuga.
Auto-hüpnoosi (enesehüpnoosi) metoodikat teile soovitangi.
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet