Hirm+hüpnoos 24.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Küsimus selline, kas on võimalik hüpnoosiga ravida ka hirmu mis aeg-ajalt ägeneb ja siis jälle vähe tagasi tõmbub. Ja kas on võimalik näiteks negatiivseid mõtteid peast ära ajada.
Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hirmusid on mitmeid ja teatud hirme kindlasti saab ravida selle meetodiga. Ka negatiivsete mõtete register on lai (eri põhjustel tekkinud) ja seetõttuka on ka ravi erinev, sealhulgas kasutades ka psühhoregulatsiooni kas siis ise aktiivselt tehes või mõne spetsialisti poolt juhituna (ka hüpnoosi kasutades).
Raviarst annab konkreetseid soovitusi.
Kehalise tervise tugevdamine tugevdab ka vaimseid võimeid, annab eneseusku ja taandab hirme. Sellest alustadagi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet