Imelik tunne peas 08.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Alustuseks täpsustan, et olen võidelnud varasemalt ärevusega ja kogenud ka paanikahooge. Olen alati ise neist jagu saanud, teen mõõdukalt sporti ja olen rõõmsameelne, meeldib käia tööl ja suhelda inimestega. Kõik on nagu hästi, aga siiski need ärevused ja hirmud korduvad aeg-ajalt. Olen sümptomitena kogenud õhupuudust, südame vahelööke, surmahirmu, neelamisraskusi. Kui olin 10 a, siis suri mul ema. Kui sündis mu oma laps, siis peale seda kõik tugevnes. Elasin ka need hood üle, aja jooksul sai kõik korda. Aga nüüd viimasel ajal on tekkinud selline imelik tunne peas, nagu ma oleks joonud. (ei tarvita üldse alkoholi). Ja juba hommikul tõustes. Varem on ikka nii olnud, et hommikul on kõige parem, olen puhanud ja tervis on korras. Aga nüüd on kõik nagu teistmoodi. Koguaeg on pea paha, kõndides ja liikudes eriti. Nagu miski suruks ja vahel ka valutorked, pearinglus. Ja see teeb mind murelikuks ja see kutsub jälle ärevust esile. Olen käinud massaažis ja üritanud jalutada ja sörkida, aga see takistab juba sedagi.

Kas peaksin tulema Teie vastuvõtule või minema neuroloogile?

Lugupidamisega, murelik patsient.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vererõhu kontroll, silmade kontroll ja siis harjutused - ortostaatilised: püstiseis-lamada-jalad üles- puusad (turiseisu) ja vastupidises järjekorras tagasi püstiasendisse.
Veidi mitmekülgsem on minu Palve-Meditatsiooni harjutus - ortostaatilise toime kõrval vabastab ka sisepingetest (esimene kuni neljas harjutus). Teha enesetunde järgi, vabalt, mõnuga, rahustavalt.
Muu sportlik ja tervislik eluviis loomulikult ka - mis teile sobilik.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Peas imelik rõhk, vahel ka iiveldus

Mul on peas 3-4 kuud imelik rõhk, justkui surve mis avaldub rohkem õhtupoole, hommikuti kergemalt (on selline kõrvad lukus tunne) ,vahel on ka iiveldust ning kuklapiirkond ja kaelapiirkonnas on veidi nagu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vöib olla seotud depressiooniga ja vöib ka mitte. Vöib olla tegemist ka väsimusega, aga ka vereröhuprobleemidega. Infot vähe.
Soovitused: a) töö- ja puhkereshiim korda, b) kerged sportlikud tegevused, ...

Loe edasi

"paks tunne paremas peapooles"

Tervist! Mul selline mure.23 aastat tagasi ühelõhtul tekkis imelik tunne peas:nimelt peas oleks nagu mingi veresoon lõhkenud ja veri valgus peas laiali,ise kaotasin ainult hetkeks teadvuse, jalad läksid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Oli Teil aastaid tagasi aju verevarustuse häireid. Arvan, et see ongi Teie Achilleuse kand olnud e. oma aju verevarustuse valdkonda oleks vaja korrigeerida:
a) vererõhu küsimused kontrolli alla, ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: