Imelik tunne peas 13.11.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mureks on ligi aasta aega olnud pea tuim olek, reageerin kõigele kuidagi uimaselt ja apaatselt. Peas justkui nagu pistaks. Viimasel ajal kui keskendun millegile siis peale selle tegevuse tegemist on imelik järsku millegi muuga tegeleda ja ajab meele sassi. Lisaks sellele viimane aeg on raske/imelik mäletada hiljutisi sündmusi, vahel ka vanemaid sündmusi. On esinenud päris tihti läbi une ka unehalvatust. Lisaks tihedased ärevushäired, tujumuutused, vihahood, paanikahood. Kirjutati küll hiljuti antidepressant nimega flux aga ikkagi olen hirmus mures oma tervise pärast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ühest AD-st aitab, kahte-kolme ei ole vaja. Diazepam´i võtta nö kiirabikorras, mitte regulaarselt.
Tabletist üksi ei aita - vaja on teha harjutusi. Eriti kasulikud on nö ortostaatilised harjutused (pea üleval..pea all..pea üleval (vt Enneti palve esimene samm), meelepärane ja jõukohane kehaline aktiivsus, õige töö- ja puhkerežiim. Elusihid paika: töö-vanker vedada, kodune-vanker vedada, elusihid paika (milles andekas oled).
Päevik aitab õigel rajal püsida.
Koostöö raviarstiga.
Head harjutammist,
Jüri O.- M. Ennet