Suur väsimus ja jubedad peavalud 08.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et olen kogu aeg väsinud. Lähen õhtul kuskil 23-00.00 vahel magama. Koolipäeviti ärkan kell 8 ja ülejäänud päevadel ärkan kuskil 12.00-13.00 vahel ülesse. Üles ärgates tunnen, et olen ikka veel väsinud. Koolipäeviti hiljemalt kella 16 ajal olen nii väsinud, et silmad ei püsi enam lahti ja magan umbes 2-3 tundi. Ma lihtsalt ei suuda selle väsimuse tõttu enam midagi teha, koolis on ka väga raske midagi kaaa mõelda, koos selle väsimusega on kaasa tulnud ka jubedad peavalud, mis on umbes kuus korra ja mitu päeva, lihtsalt ei lähe ära. Kui ennast ei liiguta, on kõik korras, kui liigutan, kohe jälle tagasi. Lihtsalt väljakannatamatu. Lisaks olen viimasel ajal tähele pannud, kuidas mu keha tõmbleb, küll käte, jalgade, selja, silma all, ühesõnaga igalt poolt. Paluks abi!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Kontrollida vererõhku - madal vererõhk annab sellise hirmväsimuse tunde. Perearsti kontroll.
2. Tegemata töid ja ettevõtmisi on palju ja kõiki vajalikke tegemisi ei jõua korraga ära teha - psüühika otsib lahendust "peitupugemisega" Une-Mati juurde. Vaja on tegemised "tükeldada" ja siis need tükk-haaval lahendada ja ära teha. Kindel tegevusplaan ja kaob stress.
3. Põhimeeleolu langus võtab jõu ja väe - "lastud varese" tunne.
4. Peavalud on stressis, kui sellest vabaks, kaob ka peavalu.
5. Vajalik tegevus: a) Perearst, b) töö-plaan jõukohaseks, c) kerged jalutuskäigud, möödukas kehaline trenn, d) mnu Palveharjutus - esimene samm, e) Päevik, et kiiremini terviserajale jõuda, f) vt minu rmt. "Väöjavalitu" Tervisemaja soovitusi, sulle meelepäraseid ja neid siis tee!
Tuleb olla Optimist - mida suuremad eesmärgid, seda rohkem Optimismi ja Eneseusksu. Raskuste ületamine karastab, teeb tugevamaks - nagu spordis, nii ka elus!
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Kas stressist?

Ma tõesti ei tea, kas küsimus kuulub teie valdkonna alla, aga ma tõesti ei tea mida teha ja kuhu pöörduda.. Aga mure on järgmine: viimasel ajal (ca kuu aega) on mul pidev uimasus (samas ei saa öösiti magada) ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Õige töö-puhkerežiim, õigel ajal magama. mõõdukad kehalised harjutused. Tervislik eluviis. Minu harjutus õpetab lõõgastumist, pingetest vabanemist. Toitumine - rahulikult, korralikult mäluda.
Peraarsti ...

Loe edasi

peatrauma

tere! Kukkusin 1,5 nädalat tagasi selili ja pea l6in ypris tugevalt vastu maad...kiirabis tehti seljast ja kaelast pildid kuna ei saanud kaela liigutada...need olid korras...siis paar päeva hiljem tulid ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Traumad-kukkumised ja sellega seotud peavalud - parimad "dirigendid" selles vallas on neuroloogid.
Rahu, mitte pingutada, neuroloogi vastuvõtule.
Heade soovidega,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: