Joobes tuttav tunneb kohalolematuid inimesi ja asju enda ümber 07.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist

Lugu siis selline, et ühel tuttaval(tütarlapsel) teatud alkoholikoguse ületamisel hakkab ta tunnetama, et mõni ta tuttav on just äsja olnud nendega - isegi kui tarbitakse alkoholi kahekesi terve õhtu. See pole nähtav illusioon, vaid ta Tunneb, et keegi on olnud, mitte ei näe. Sama lugu on asjadega, et ta on veendunud, et näiteks tema käekell oli tal käes, aga et kuhu see kadus. Vahel kaob tal ka aja- ja kohataju lühikeseks ajaks. Tegemist 20-aastase tüdrukuga. Alkoholi tarvitab üldiselt harva, kuid see anomaalia algas peale rasket eluetappi - kus oli lahkuminek kaaslasest, teadmatus tuleviku ja ülikooli suhtes. Muidu ta nikotiini, uimasteid ei tarvita ja on väga stabiilne inimene.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol toob inimorganismi nõrgad kohad esile, tundlikel inimestel eriti.

Alkoholi edasi tarbides tundlikud inimesed kahjustavad end kordi kiiremini kui nn "puupead".
Seega - Alko´le ei.

Soovitav ka psühhiaatri jutul käia, et selgitada selle liht-minevikulise psühho-trauma poolt tekitatu.

Tervislikud eluviisid - kõigile tervitatavad.
23-aastasele neiule ja ka noormehele ei sobi joobes olek. Noore inimese seemnerakud noormeestel saavad joobega rikutud, naistel - munarakud.

Meestel seemenrakud ca nelja (4) kuu jooksul uuenevad (kui seemnerakkude kasvulava joomisega tuksi ei ole keeratud), naistel on kogu munarakupakett ootel ja need ei uuene!

NB! Siililegi selge, et siin valik vaid ühene!
Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet