Probleemid elukaaslasega 25.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Lugesin siit saidilt suhtlust mu elukaaslasega, hämmastav lihtsalt kuidas üks inimene süüdistab teist. Minu arust arst ei saa anda tõeseid vastuseid kui patsient ise aus ei ole. Kirjast selgus, et ma olen ego. Ma ei ütleks seda, inimesed õpivad oma vigadest ja paratamatult toovad mineviku suhted endaga kaasa kartust. Alustame valedest. Ligi 3 aastat kooselu, millest perre sündinud poeg, kes on süütu, ei pea kannatama ebastabiilse suhte pärast, kus on pidev karjumine ja nn nuhtlemine siis. Ja tänu millele, valed, valed minevikust, millest tõesti ei suuda üle olla. Lollid lubadused lapse isalt elu paremaks muutumisel, tänu sellele rännanud juba piisavalt. Nii ei saa, kui eelnevalt mul juba tütar, hetkeks tema juba 8aastane. See laps vajab stabiilsust, kool, sõbrad jne. 8aastane laps on juba piisavalt nutikas, kus tunneb ära suhtumise ema (ehk siis minu) elukaaslaselt. Mu elukaaslane kirjutas, et mina vihkavat tema tütreid eelmisest kooselust. Ei vihka, aga ei saa ümber lükata väidet, et mind häirib tõesti, ja mis häirib. Halb suhtumine minu tütresse. Iga ema seisab oma laste eest. Nii ka mina. Nii palju on asju, mida minu isik juba unustada ei suuda, solvangud, kätega vehkimine ja ka teisi jõu kasutamise viise. Loomulikult iga naine oskab viia oma elukaaslase piirini. Aga mitte miski ei vabanda seda, kui naist sõimata rotiks(selle pärast et lapsega kodune), litsiks, lehmaks jne. Ja muidugi ka igasugu kõrist kinni võtmised ja käte väänamised ei tule kõne alla, selliseid asju ei tehta. Eks siin elus ole palju muudki, mis lõhuvad suhte. Ma ei hakka ennast välja vabandama, aga ma seisan enda ja oma laste eest. Keegi teine seda ju ei tee. Ei tea kas mul abi vaja või temal, aga on mu suund õige!???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tere! Lugesin siit saidilt suhtlust mu elukaaslasega, hämmastav lihtsalt kuidas üks inimene süüdistab teist. Minu arust arst ei saa anda tõeseid vastuseid kui patsient ise aus ei ole.

Kes on kelle elukaaslane, seda ma ei tea,
aga Teil on täieliselt õigus - saan tugineda vaid sellele infole, mis siin esitatud on.
Reaalne elu on sadu kordi keerulisem. Ja suhtekorralduse korraldavad positiivses või negatiivses "võtmes" lõppkokkuvõttes ikkagi suhte-pooled omavahel.

Enda ja oma laste eest tuleb loomulikult seista-võidelda ja selleks me Lapsevanemad olemegi. Aga sutlemise "mõõdikud-taluvusepiirid" tuleb ka selgelt paika panna - mis on lubatud-talutav ja millest alates edasine suhtlemine-kooselu on välistatud nii enda kui ka laste nimel.

Kooselu on ikkagi koos elamine, teineteise toetamine. Koos, et eluraskustega kergemini toime tulla, et rõõmupäikest eralu- ja ühiskonnaelu murepilvede tagant rohkem paistma hakkaks. Kooselu pole lisa-murepilvede tekitamiseks - neid meil ühiskonnas niigi piisavalt.

Inimene on sündinud siia Maailma selleks, et olla õnnelik - see olgu meie siht!
parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet