Manipuleeriv 13 aastane tüdruk 06.11.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.mure selles et,laps hakkas end kriimustama,alguse sai suvepaiku.oleme vestlend ja on väitnud et tunneb end täiskasvanulikult.sõbrunes teatud seltskonnaga kus hakati akna klaase puruks peksma.karistust ei järgnenud õigusorganite poolt.vesteldi vaid.peale seda tuli mängu alkohol ja suits.kus noorsoo politsei oli peale sattunud kui seda tarbiti.paraku samuti vaikiti maha.nüüd kuna tema turvalisuse huvides ei ole lubanud tal neid inimesi kellega jamad tekivad endale külla kutsuda,pigem rääkinud et hoiduks sellistest.samamoodi kriimustab peale seda kui keelad midagi või kui ei tee tema tahtmist mõõda,vastab et murrab endal kondid.käib psühholoogi juures ja sai ka mitme arsti juures käidud kus selgus et ravimeid võtma ei pea,et käigu vaid kooli psühholoogi juures.kuigi on näha et pole midagi viga,asju mõistab hästi,saab asjadest aru aga paraku jätab olulised asjad tegemata,näiteks koolitõõd selle asemel tegeleb ebavajaliku asjadega.samuti nutisõltuvus,pidevalt telefonis jne.sooviks küsida milline abi oleks kõige mõistvam,et viia laps nagu reaalsusse et ta pole nii vana veel mis ta enda arvates tundub olevat ja samuti manipuleerimisega?tema näeb lahendusena et kriimustab end ja väidab et keegi ei hooli ega pole tähelepanu kuigi see kõik on olemas,ühesõnaga tema näitab end kannatajana et,midagi ei tehta.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui mingi huviala - sellega tegeleda, sport eriti soodus-soovita.
Psühholoogi soovitused on head, aga psühhiaatri jutul soovitan käia - saate lisainfot ja uusi tegevussuundi, juhiseid.
Korralik sõprusring - oluline.
Korralik unerežiim.
Psühhiaatri juurde!