Antidepressantide annuse vähendamine 04.09.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, Dr Jüri Ennet!

Minu küsimus oleks Teile selline. Olen Teilt varem ka küsimusi küsinud, kuid nüüd on aeg juba nii kaugel, et ma sooviks hakata antidepressantide annust vähendama.
Olen nüüdseks umbes 8 kuud võtnud Cipralexi - annus 20mg. Kuid nüüd tunnen, et oleks aeg hakata annust vähendama 10mg peale. Sest ma südamest loodan, et saan hakata edasi ilma nendeta elama. Tunnen ennast hästi, ärevust, paanikat ei ole. Tahtsin küsida, et kas oleks mõistlik sellise aja peale hakata annust vähendama ja kuidas see vähendamine käib? Kas lihtsalt nii, et üks hommik hakkangi 10mg võtma ja nii edasi? Ja kas enesetundes võib tekkida ka kohe mingi muutus? Milleks ma peaksin valmis olema?

Ootan väga Teie vastust!

Tervitades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu vastus on nagu "Eesti rahva ennemuistsed Lood" - tabletist (ravimist) ainult rääkides oleme me tervistumise rajal vaid väheste võimalustega - ei kasuta suuremat osa meie kasutuses olevatest potentsiaalidest.
Kui harjutused jms tabletile lisaks (vt minu raamatust "Väljavalitu"), siis AD vähendamine on 1/4 võrra nädalas, viimane neljandik võib vajadusel ka kaks nädalat olla. Asi suuresti individuaalne.

Harjutused ja enesetunne on ühemuna-kaksikud!
Head harjutamist, "Tervisemaja" õpetusivade lugemist ja praktiseerimist.
Jüri O.-M. Ennet