Kuidas loobuda alkoholist? 20.07.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuidas loobuda alkoholist, kuna see on muutunud kuus korra või kaheseks (1-2päeva ), aga seda on mulle isiklikult juba palju ja tekitab probleeme peres jne et siis: kuidas saada alkoholist lõplikult lahku?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Elus on meil vedada kaks vankrit: a) lapsevanker e. perekond ja b) töövanker valdkonnas, kus oled andekas või rohkemgi veel. Need kaks eesmärki olgu n.ö. hommiku ja õhtupalveks, olgu silme ees ja meelel.

2. Keha tahab puhastamist-uuenemist. Siin on oluline regulaarne (igapäevane) kehaline edenemine. Terves kehas terve psüühika ja mõtlemine, eluhoiak. Alustada tasa-targu. Treeningpäevik on vajalik , et organismi edenemist paremini juhtida.

3. Vaimne tasakaal ja enesekindlus - minu Palve-Meditatsiooni harjutus, sest rahulik inimene juhib end paremini, närviline satub ninapidi "alko-molli".

4. Kui vaim "vedel" (on ju seda vedelat hulgi tarbitud), siis on võimalik psühhiaatrilt ka toetavaid tablette saada. Tabletid toetavad, muud tegemised on põhilised. Arst annab juhiseid, karskeks teeb iga mees end ikka ise. Ikka Ise.

5. Näide elust enesest ja ka see toimib.
Mees oli viinanina ja tervis läks käest ära. Arst hoiatas, et haiguse tõttu tuleb jalg amputeerida. Mees ikka jõi. Arstil tuligi tööd teha - saagis haige jala maha.
Mehel mõistus veel koju ei tulnud - ikka jõi, jõi, jõi. Arst hoiatas, et sae alla satub ka teine jalg. Mees ei kuulama, jõi, jõi ja jõi. Saabus üsna ruttu uus lõikuse aeg - lõigatigi haiguse tõttu maha teine jalg.
NB!
Nüüd tuli mõistus koju ja mees jättis joomise päevapealt maha. Lugu on elust enesest ja toimunud meie haigla patsiendiga. Ei joo see mees tänaseni.

6. Järeldus. Alkoholist on võimalik priiks saada. On!

Tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Mokatubakast loobumine

Tere!
Minu 16 ja poole aastane poeg on umbes kaks aastat tarvitanud mokatubakat, millest ta nüüd loobuda soovib. Võõrutuskabinetti vastuvõtule ta aga ei nõustu minema. Ostsin talle 2 mg nikotiininätsud, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Suits jäetakse päevapealt maha, mees! Ainult pehmod ei ole selleks suutelised, seega - nad ei soovi nikotiinist loobuda.
Sportlik tegevus "tuulutab" nii kopsud kui ka kogu organismi puhtaks - sportima. ...

Loe edasi

espritalist loobumine...

tere,
olen võtnud üks kuu (aprill) espritali 30 mg, igal õhtul 1/4 tabletti. tunnen et sooviksin sellest loobuda. kas ja kuidas peaksin alustama. kas äkki üle päeva veel edasi võtma? või võiks päevapealt ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui vaim veel ebakindel endas, siis veel rohtu edasi võtta.
Harjutsed! Kuidas nendega tegelemine edeneb? (viis rühma harjutusi, minu harjutus, tervislik-sportlik eluviis jms.).
Kui täieline ...

Loe edasi

Cipramil

Tere, dr.Ennet.

Olen 45 a. naine ja tarvitanud cipramil 10 mg 1 aasta ja 4 kuud. Tahaksin nüüd ravimist loobuda, kuid kardan neid ärajäämisnähte.
Doktor, andke palun nôu, kuidas seda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tehke kehalisi harjutusi, minu harjutust ja elage täisväärtuslikku elu ning - jätke see rohukene ära. Nädal aega 1/2 ja kaks nädalat 1/4 ja ongi kõik.
Harjutused! - need on ilmtingimata vajalikud. ...

Loe edasi

Seroquel!?

Tere, doktor!
Olen olnud kimpus oma paanikahoogudega ehk õigemini hirmuhoogudega. Alguse sai see minu ühest kehalisest haigusest, mis pole küll surmav, kuid jääb eluks ajaks ja sellega tuleb õppida ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olete elus, vastuvõtule, aitan!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Sõltuvus?

50a mees ei suuda lõpetada internetist uute suhtluspartnerite otsimist. Neid on palju, erinevas vanuses, kui partner ammendub, siis heidetakse ta kõrvale ja otsitakse uusi. Elukaaslast ta ei otsi ja kohtamas ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mehe valik - kas virtuaalne või konkreetne naine. Mehe valik ka abi (psühholoog, psühhiaater, nõustaja) saamise küsimuses. Teie valige konkreetne mees!
Elu ei ole ju loodud virtuaal-seks unelemiseks. ...

Loe edasi

Soovin rohust loobuda

Tere,
Olen tarbinud Remeroni15 üle 5kuu.Ise arvan,et võiks vaikselt otsi kokku tõmbama hakata ehk rohu võtmisest loobuda.Teen küll palju füüsilist aga kilod tulevad aina juurde,paljud riided on väikseks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Viige 10 päevaga annus nulli. Kaks õhtut 1/2 tabl., siis neli õhtut 1/4 tabl. ja ülejäänud õhtutel veel väike killukene.
Tehke muid harjutusi, sporti, suhelge! Kehakaal läheb korda.
Kõike ...

Loe edasi

kuidas loobuda alkoholist???

tahaks väga loobuda!!!

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui väga tahate, siis ärge enam jooge. Mitte tilkagi "kärakat", mitte tilkagi ka õlut. Tekkinud suur ajareserv täitke tööde-tegemistega. Vajadusel külastage AA-rühma. Kui vajate tervise osas, psüühika ...

Loe edasi

rivotril

Lugupeetud dr. Mumma.

Olen keskealine naine ja olen pikemat aega tarvitanud Rivotrili 0,5mg õhtul, harvemini 1mg korraga.
Juba pikka aega soovin ravimist loobuda, kuid see ei õnnestu ...

Vastas dr Jaanus Mumma

Pikaajaline bensodiasepiinide (Rivotril kuulub sinna rühma)
tarvitamine tekitab tõesti ravimsõltuvuse.Ilmselt Teill kergekujuline
psüühiline ravimsõltuvus on tekkinud,kuna tajute pohmelli ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: