Mokatubakast loobumine 12.11.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Minu 16 ja poole aastane poeg on umbes kaks aastat tarvitanud mokatubakat, millest ta nüüd loobuda soovib. Võõrutuskabinetti vastuvõtule ta aga ei nõustu minema. Ostsin talle 2 mg nikotiininätsud, mida ta on kasutanud kaks nädalat mokatubaka asemel. Kas sellisel kombel on võimalik sõltuvusest vabaneda ja kuidas lõpuks vabaneda nikotiininätsudest? Viimasel ajal kurdab iiveldust ja peavalu. Kas see võib olla võõrutusest? Kuidas peaks käituma? Soovitus minna arsti vastuvõtule on kindlasti hea, kuid kui ta keeldub, mida saab teha perekond?

Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suits jäetakse päevapealt maha, mees! Ainult pehmod ei ole selleks suutelised, seega - nad ei soovi nikotiinist loobuda.
Sportlik tegevus "tuulutab" nii kopsud kui ka kogu organismi puhtaks - sportima.
Alustada jõukohase koormusega.
Korralik puhkus - igamehele vajalik ja kasulik.
Pingete maandamiseks (ka nn nikotiini-pohmaka) sobib hästi minu Palve esimene samm.

Pehmo leiab sada põhjust, et ei saa loobuda. Õige mees leiab kohe põhjuse loobumiseks ja loobub KOHE!
Jutt ei maksa, maksavad teod!
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet