Antidepressantide lõpetamine 07.01.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Olen tarvitanud antidepressanti Escitalopram Teva 10mg 4 aastat. Tunnen end hästi ja tahan nendest loobuda. Perearst ütles, et peaksin hakkama ära jätma järk-järgult. Kuid mul on küsimus perioodi suhtes. Ennem võtsin igapäev 5mg. Nüüd hakkasin võtma üle päeviti 5mg. Kui pikka aega ma peaksin seda taset hoidma (ülepäeva võtmist) ja siis kuidas edasi (üle kahe päeva)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paras on nädalased sammud. Ühest kuust peaks siis piisama.
Tervislikud eluviisid ja kehaline aktiivsus, pingete maandamise harjutsed (minu Palve).
Tabletid on abivahendid, eluviisi muutmine - põhiline.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet