Probleem suhtes ja antidepressandid 23.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Doktor

Selline küsimus, et sõbral( vanus 53) tekkisid uneprobleemid ja ärevushäired. Pöördusime minu algatusel suvel psühhiaatri poole, kes kirjutas talle antidepressandid nii päevaks kui lisaks ööseks, et ta saaks magada.
Võttis 6 kuud ära neid ravimeid ja tulemus on null, et muutus ükskõikseks, tuimaks, hakkas mind vältima. Küsisin, et milles on probleem, ta vastas, et ta ei tunne enam minu vastu mingit huvi, et seksuaalsust pole jne. Pöördusin arsti poole ja see vastas, et jah nende ravimitega kaobki seksuaalsus... ütlesin, et kas on võimalik vahetada ravi, arst vastas, et ei soovita, aga küll see tuleb ravi lõppedes kõik tagasi ( esimesed ravimid, mis talle päevaks kirjutati olid Escitalopram Teva 20mg, õhtuse ravimi nime ei tea). Võttis neid siis 6 kuud ja tulemust ei olnud vaid see et muutus ükskõikseks tuimaks ja minust eemale hoidvaks.
Otsustasin jaanuaris et vahetada arsti ja seal kirjutati uued ravimid( seda ravimi nime ei tea) päevaks, kuid ööseks jäid need samad. Nüüd on märtsikuu ja siiani on hoidnud minust eemale. Eile rääksin temaga siis sellest ravist ja ta vastas, et ta on emotsioonitu, tundetu ja ükskõikne kõige suhtes, samas aga närviline.
Ta vastas, et ta lõpetab nende ravimite võtmise, et tahab uuesti inimeseks saada. Ta ei näe sellel mingit tulemust ja nüüd järgjärgult siis lõpetab üldse nende ravite võtmise, sest 8 kuud on möödunud ja tulemust ei ole, vaid see on meie suhte lausa kriisi viinud. Ta on nüüd segaduses, eneskindlust pole. Küsin, et kas sellel 8aastasel suhtel on siis nüüd lõpp või mis? Ta ütleb, et ei tea, et suuda mõelda. Pidevalt räägib, et üksinda tunneb ennast kõige paremini.

Küsimus Teile: kaua võtab aega taastumine, st et need antidepressandid lähevad verest välja? Et tulevad tunded, emotsioonid tagasi jne? Seksuaalsus? Kui enam neid antideperssante ei tarvita, siis ajaliselt kaua läheb selleks aega?

Suhe on nende antidepressantide tõttu lausa kriisis, kui inimene ütleb, et ei näe enam mind naisena ja tal pole tundeid jne. Kuidas kiiresti nende mõjust lahti saada? Ehk on midagi, mis aitaks taastuda kiiremini?
Veel küsimus, kuidas on võimalik, kui ravi on pikaajaline, et suhet hoida üldse?? Kas tõesti ei ole tänapäeval siis kaasaegseid ravimeid, mis ei tee inimest tuimaks, jätab ikka inimesele tunded, seksuaalsuse??

Ma näen, et kui jah annab veel midagi päästa, siis see tõesti, et lõpetada nende ravimte võtmine kohe ja mis aitaks tal kiiremini siis selle mõju sealt verest välja viia, et ta taastuks ja oleks endine oma tunnete ja emotsioonidega?

Kaua siis see taastumine võtab aega, et seksuaalusu ja kõik taastub ja ehk oskate midagi soovitada, et mis kiirendaks seda taastumist?

Ma ei tea, mida üldse teha?

Tänud

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressiooni ja stressi korral on ka seksuaalsus depressioonid.

Ravimisel ainult arstirohust ei piisa - vajalikud on harjutused (vt. varasemad soovitused, loe ja rakenda minu rmt-s "Väljavalitu" tervisemaja soovitusi). Seda esiteks.

Teiseks. Seksuaalsuse vallas on väga head arstirohud olemas ja neid saab ja ka peaks kohe kasutama, et "kahur rooste ei läheks".

Närvipingete ajal on ikka suhtlemisprobleeme ja seda peab meeles pidama.
Rõõmsameelsus ja optimism teie poolt - super!
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Vaimne tervid

Tere!

Minul on probleem ise enda piinavate mõtetega. Mul käiks nagu negatiivne raadio peas. Ma võin kahetseda täiesti tavalist vestlust inimesega arvates, et äkki ma ütlesin midagi valesti ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimene on nagu kanamuna - kaks otsa sellel munal. Üks on vaimne-psüühiline ja teine on kehaline. Mõlemad on tähtsad ja mis peamine - ühte harjutades-tugevdades
mõjutame positiivselt ka teist. Siit ...

Loe edasi

Sotsiaalne ärevus

Tere
Kahtlustan endal sotsiaalset ärevust/ foobiat, mis on juba minu igapäevast elu segama hakanud..ei suuda elu täiel rinnal nautida.
Kardan tähelepanu, negatiivseid hinnanguid. Ei suuda ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Varasemaid soovitusi ärevuhäirete (paanika ja foobia) kohta on eelnevalt antud hulgi (vt eelnevaid).
2) Pavlov-Enneti tingitus (nüüd jääb hästi meelde, kodus harjutades panete oma nime). Ivan ...

Loe edasi

Ta on mulle väga kallis veel

Ma läksin oma poisiga lahku 2nädalag tagasi olime koos 1aasta. Ma nägin kuidas ta aina vähem ja vähem hoolis minust, ei arvestanud minuga enam, oli kurjem minuga 2viimast kuud. Varem leidsime yksteise ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Võta aeg maha ja - aeg annab arutust, aeg paneb suhted paika. Mida rohkem sa praegu end tema külge "kleebid" (sind armastan, kallistan, siust hoolin, sinuta ei suuda...jne), seda ebaselgemaks teie omavaheline ...

Loe edasi

Vale diagnoos

Mida teha kui arvad,et arst on vale diagnoosi pannud?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Inimesel võib olla ja ka on aegajalt kaebusi.
Mõned probleemid saab lahendada kodus, mõned koolis õpetaja abil, mõned sõpradega suheldes ja nõu küsides, aga on ka selliseid, et vaja Arsti poole ...

Loe edasi

Unehalvatus

Olen kogenud 3-4 aastat unehalvatust. Vahepeal on unehalvatus peal kogu öö. Ärkan iga natukese aja tagant ning ei saa ennast liigutada, ega häält teha. Vahel tunnen, et keegi on mu peal. Surub mind vastu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

a) kõik pingetest-stressis-ärevusest-paanikast vabanemise võtted tulevad kasuks ja aitravad. Leida endale sobivad.
b) Kõik puhkust ja und soodustavad nipid on kasuks.
c) une-eelne sisendus: ...

Loe edasi

Pidev närvitsemine ja enesetapumõtted

Tere!
Olen 21. aastane noormees. Õpin ülikoolis ning elus on siiani läinud kõik hästi. Olen nüüdseks pikemat aega olnud suhtes, kuid viimasel ajal on meil probleemid tekkinud. Olen pidevalt närvis ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkoholile ei - tünnikene peale peo algust näed kuis rahvas Jobukesteks muutub.
Unerežiim korda, piisav uni. Kehaline aktiivsus. Lähedasele hea sõna ja hea tegu, sõbralikkus, rõõmsameelsus.
Loe edasi

Närvipingest käed krampi

Olen loomult tundlik ja emotsionaalne ning viimasel nädalal suure eluprobleemi tõttu olen suures närvipinges ja stressis, tunnen ärevust ja öösel magan halvasti, pulss on tunduvalt kõrgem kui muidu ja ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Keha ja psüühika on kaksikud. Psüühika pingeid vähendada (vt otsinguga Enneti Palve) ja kehalist võimekust suurendada (jalutuskäigud, treening).
Uni korda - Melatoniin (apteegi vabamüügist) õhtul, ...

Loe edasi

Skisofreenia

Tere! Olen 17 neiu ja minu mureks on hirm skisofreenia ees. Tarvitasin hiljaaegu teatud uimastit, millest võib avalduda skisofreenia, kui selleks on olemas eelsoodumus. Mida ma saaksin teha oma südamerahu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Õigel ajal magama, piisav uni;
2) mõõdukas treening;
3) Enneti palve; (vt eelnevatest otsinguga)
4) iga tera tervise varasalve on kasuks;
5) vaimuhaiguse sümptomeid sul ...

Loe edasi

Sundmõtted ja alkohol

Alkoholi tarvitades tugevnevad mu sundmõtted sageli, kas see on võimalik? Olen lugenud, et inimesed tunnevad ebamugavust järgmisel päeval peale alkoholi tarbimist, kuid minul on juba sel samal ajal halb ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkoholile kindel ei, siis selgub see, mis alkoholist ei sõltu. Kui ikka häireid, siis nende lahendamiseks juba järgmine aste - koostöös psühhiaatriga.
Iga tera tervise varasalve on kasuks.
Loe edasi

Liigne meeste tähelepanud ja hirm

Lugupeetud dr. Jüri Ennet,

Pöördun Teie poole oma murega, kuna viimasel ajal see teeb mu elukvaliteeti oluliselt kehvemaks.
Nimelt, mul tekkis hirm võõraste meeste vastu (nt. tänaval, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundhirme e foobia valdkonna häireid paljudel ja teemaks võivad olla ka sotsiaalse valdkonna teemad, teise sugupoolega seonduv. Antud juhul vaatlemine, jälgimine.
Raviskeem:
1) kerged rahustid ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: