Luulumõtted 18.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, aegajalt tulevad pähe hullud mõtted. Kõige rohkem on see seotud mustusega. Mulle tundub, et kui lähen kuskile vastu, siis määrin ennast ära.
Viimane kord läks koristaja minust mooda wc-harjaga ja see oli maailmalõpp, kujutasin igasuguseid asju ette. See ei häiriks mind võibolla nii palju,
aga paar päeva lõikan ennast muust maailmast ära ja siis hakkab tasapisi kõik taastuma. Lugesin kuskilt, et ajus on mingi aine puudus ja mingi ebatasakaal.
Mida võiks teha, et selliseid luulumõtteid pähe ei tuleks? Olen töötav inimene ja muidu probleeme nagu ei oleks.
Ettetänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

See rohkem seotud foobse ärevushäirega e sundhirmudega. (vt. selle valdkonna eelnevaid soovitusi ja neid siis rakendada).
Luululise mõtlemisaega siin praegu küll seost ei näe.

Puhtuse mõõtkava on suuresti individuaalne, aga ka sellel suunal on piirid olemas - nö "puhtusehulluks" pole mõtet hakata.

Üdini steriilses keskkonnas inimesel ei teki immuun-kaitsekehakesi ja organismi sisemine kaitsevõime (immunoloogiline kaitsesüsteem) jääb nõrgaks nagu mõne riigi riigipiir salakaubale (loe - piirivalve ise osaleb salakaubanduses ehk meie organismis senini rahumeelsed või vajalikudki mikroobid hakkavad meid haiguslikult kahjustama).

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet