Luulumõtted/kriitikameele puudumine 01.04.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
mul on mure minu hea tuttava pärast. Ma ei oskagi arvata, kas see võiks olla Interneti üledoosist/kriitikameele puudumisest või esinevad tal tõepoolest sügavad luulumõtted. Tegu on noormehega, kes on lugenud, et maavälised olendid on vallutanud Maa ja üle võtnud kõik tähtsamad ametiasutused. Kui seletada, et nii ikka ei saa olla, siis ainus vastus ükskõik millisele loogilisele põhjendusele on - aga nemad saavad, sest nad on tulnukad.

Teiseks, ta usub, kõik, mis tänapäeva tööstus on loonud, on kahjulik: alates lihatoodetest kuni selleni, et kõik, mis on plasti ja/või tehisvärviga kokku puutunud ei kõlba süüa/selga panna (nt kirju t-särk). Kogu sellelaadne info on kogutud taaskord Internetist, mõnikord üsnagi kaheldava tõepärasusega saitidelt.

Kolmandaks, noormees on väga antisotsiaalne, ta on ennast isoleerinud praktiliselt kõigist, peale oma perekonna.

Igasuguseid näiteid uskumustest/luulumõtetest võiksin veelgi tuua, praegu piisab ehk nendestki.

Tahaksin teada, kas saaks/peaks midagi ette võtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kiirelt psühhiaatri jutule - vajab psühhiaatrite abi.
Tegutsege.
Jüri O.-M. Ennet