Rahutus, nävilisus ja ärevus 29.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olukord siis selline, et 3a tagasi sündis meie kauaoodatud tütar. Aasta pärast abiellusin oma mehega (eelnevalt koos olnud 9a). Pärast aastast kodus olemist lapsega hakksid tekkima sellised nähud nagu rahulolematus, ärevus ja meeletu närvilisus. Arvasin, et põhjuseks oli harjumatu kodusolemine. Läskin siis tööle, kui laps sai kaheseks. Olukord muutus veelgi hullemaks, tundsin kohutavat süüd, et läksin tööle ja laps peab käima lasteaias. Pereelu on muidu korras. Nüüdseks on olukord juba selline, et ärritun iga väiksema asja pärast, tunnen meeletut ärevust kogu aeg, ei suuda istuda lihtsalt televiisori ees, keskendumine tööle on häiritud ning mis kõige olulisem - unustamisi on palju. Tahaksin saada nõu, kelle poole pöörda, et saada jälle normaalseks ja elunautivaks inimeseks, kes suudaks veeta aega hästi oma perekonna ja sõprdega! Tahaksin kuidagi saada lahti ärevustundest ja närvilisusest. Loodan et oskate aidata!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu-olu muutus ja sellega harjumine on muidugi oluline ages ja sellest tulenevalt domineerib puhkuse probleem, lõõgastumise probleem - puudub julgus (ja ka oskus) puhata ja lõõgstuda oludes, kui peres on laps. Seda ärevust-pinget saab maandada: a) arstirohuga, b) psühhoregulatsiooni ja kehalise harjutamisega, c) elurežiimi ja suhtumise - julgus ja kohustus puhata-lõõgastuda - muutmise kaudu.
Koosmeelel abikaasaga leiate õiged lahendid. Psühhiaatri abi alati võimalik.

Neljandik Eestirahvast on on ametlikul statistilisel vaesuse - nii statistika kinnitab ja lehed kirjutavad - pajukil ja mure seeläbi neil vägagi suur. Teie elu ja olud riigi/omavalitsussüsteemi korrigeerimist ja sekkumist ei vaja.
Tegudele! Lahendid on olemas.
Jüri O.-M. Ennet