Pearinglus ja ärevushood peale AD loobumist 07.11.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mure järgnev. Olen 8 aastat vahelduva eduga tarbinud AD. Diagnoosiks ärevus, unetus, südame vahelöögid, pearinglus ja hüpohondria. Kõik diagnoosid just selles järjekorras. Alusatsin psühholoogiga ja tema suunas mind edasi psühhiaatrile, kes alustas ravi erinevate AD, kuna enamusel olid kõrvalnähud siis jäime Cirali peale ja enne sellekordset lõpetamist võtsin Cipralexi, mis pidi puhtam ravim olema. Kuna viimane kuur, mis kestis 1,9 aastat head tulemust ei andnud, ehk ärevusnähud kestsid edasi, otsustasin ise võtmise lõeptada. Otsust toetas psühholoog, kelle juures käin edasi, lisaks hingamis- ja lõõgastusteraapia, jooga, punktmassaž ja füüsiline trenn paar korda nädalas. Lõpetasin AD suht järsult 2 nädalase vähendamise graafikuga. Mureks on igapäevane tugev pearinglus koos ärevushoogudega, mis segab igapäevaselt eluga hakkamas saamist ja kardan, et olen liikluses ohtlik nii endale kui ka teistele. Küsimus, kas see on normaalne, kui on, siis kaua see kestab, sest AD võtta enam ei soovi, soovin jätkata enesega tegelemist. Psühhiaater minu loobumist ei toeta ja temalt ma abi kahjuks küsida ei saa rohkem. Ette juba tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pearingluse vastu aitab minu Palve-Meditatsioon, ärevuse vastu AD koos harjutustega ja "uued prillid". Täpsemalt ja rohkemalt vt. minu rmt. "Väljavalitu" Tervisemaja ptk-dest.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet