Ei oska edasi minna 24.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei teagi kust alustada. Olen hetkel töötu... õigemini see kuu sai just aasta. Asjad on tasapisi nii kaugele arenenud, et ei kandideeri kuskile, arvan et ei saa hakkama ja ei oska midagi. Müüja ka häbi olla (kui mõni tuttav peaks nägema). Mees jättis mu maha või tegelikult me lähme iga kuu lahku, aga seekord siis vist lõplik asi. Pean ka välja kolima. Juba päris kaua peas ka suitsiidimõtted... Olen ka paar korda tablette üle manustanud, aga see lõppeb ainult oksendamisega ja paar päeva pikali olemisega. Ei näe enam elu värve ja ei oska elada oma elu... kardan, mis edasi saab ja ei oska ega julge kuidagi edasi minna. Arste ka ei usalda eriti, sest neile on see ju ainult töö ja keegi ei hooli tegelikult, mis sulle endale parem on... Mul ka ärevushäired... lugesin mõnda aega raamatut kognitiiv-käitumusliku teraapia kohta, aga motivatsioon kadus üsna ruttu, kui igapäevased proleemid elukaaslasega jälle tulid... enam ei viitsi, ei taha mitte midagi... ainult vedelen voodis päevad läbi ja nutan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Usk endasse peab olema, lootust ei tohi kaotada, TEGUTSEDA tuleb. Küll tulevad ka lahendid.
2. Tööbüroost õppus ja töökoht vastu võtta, uuele rajale saab alati hiljem minna.
3. Psühhiaatri jutule ja väike psüühika turgutamine tuleb kasuks.
4. Linnaosa/maakonna sotisaalabi osakonnas käia ja nende soovitused ja abivõimalused välja selgitada.
5. Kodustega -vanematega (kui nad on) üksmeel ja teineteisemõistmine leida.
6. Jalutuskäigud - liikumine annab jõudu, energiat, paneb ka sotsiaalselt tegutsema.
7. On ka poliitilised erakonnad - kõik hoolitsevad rahva õnne eest! Astuge mõnda erakonna büroosse sisse ja öelge, et soovite ka killukese seda õnnekest, mis Eestirahvale lubatud, saada. Aitame välismaad, aga kodumaa kodanik soovib ka veidi tööd ja palukest toidulauale.
Tegutsege!
Esivanemad võitlesid vabadust ja tänu esivanematele olemegi olemas. Nüüd on meie kord VÕIDELDA. Võidelda enda ja kaaskondsete eest.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet