Pidev pinge ja ärevus 08.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma tahaks olla rahulik, rõõmus ja muidugi ka tugev hingeliselt. Ma olen suhtes olnud oma poisiga oma 3 pool aastat. Suhte alguses me sobisime nii hästi, meil oli tore ja hea koos olla, aga nüüdseks on sellest suhtes saanud täielik õudus.
Ta teeb neid asju mulle, mida ta ei tahaks, et mina talle teeks, sellest tuleb päris tihedalt tülisi. Muidugi on ka minul omad saladused minevikust. Selle koha pealt tahaksin saada vastust, et kas see võib olla ka mõjuv põhjus, miks me enam läbi ei saa ja suhe aina halvemaks läheb, et on asju mida ma olen valesti teinud ja millega talle kindlasti haiget, aga mida ta ei tea ?
Ma ei usalda teda üldse ja seda sellepärast, et on ka asju, mida tema on mulle teinud ja mis on mind väga ärritanud.
Nimelt minu mure seisnebki selles, et ma ei suuda enam ilma temata olla ja ka temaga olla, kui ma temaga pole on mul sees kogu aeg selline ärevuse tunne, söögiisu kaob koheselt, keha kattub külma higiga ja tekkib okserefleks.See on nii naeruväärvne, aga tõsi.
Ma lähen endast nii välja ja muutun nii armukadedaks, kui ta läheb kuhugi, kuhu mina kaasa ei saa minna või ta lihtsalt mind kaasa ei võta.
Ma tahaksin saada nõu ja abi, ma ei taha teda nii lihtsalt kaotada oma emotsioonidega. Ma ei jõua enam nii edasi, sest selline jama on kestnud juba vähemalt 2 aastat koos oldud ajast ja lihtsalt tahan rahus temaga õnnelik olla või peab üldse lahku minema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Praegusel noorusetapil on esikohal õppimine. Kui õppimine ja sellega seonduv laabub, siis paraneb enesetunne, enesekindlus ja ka suhted kodus ning väljaspool.
Praegusel noorusetapil on oluline kehaline aktiivsus, kerge sport. Kui sporti teha, siis vabaneb inimene liigsetest pingetest ja suhtlusporbleemid paranevad. Pranevad, sest usk endasse ja enda sportlikku olemisse annab ka usu enda psüühikasse ja sellega seonduvasse - suhtlemisse teiste inimestega.
Uhke peab olema ja ennast madaldada-alandada ei tohi. Siis paranevad ka suhtlemisega seotud asjaolud.
Vanematele oma sõpradest rääkida, nendele neid tutvustada - ka see annab turvatunnet ja parandab suhtlemist.
Eneseaustusest algab sõbrasuhe, siis on sõprussidemed kaunid. Enesealandamisest tulenevad vaid alandused, piinad, vaevused, peavalud, unehäired jms.
Eneseaustust!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennetr

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ärevus

Tere!

Kirjutan pea 10 aastat tagasi tekkinud murega.
Sõitsin bussiga maalt linna ja vaevlesin tund aega kõhuvalu käes, vaevas. Siis ühes peatuses sain oma häda ära kergendada. Õnneks.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Vt ärevushäirete valdkonna varasemaid soovitusi ja kõik peale AD (antidepressandi) on ju võimalik kasutada.
2) Lamades või istudes või seistes teha pärasoole sulgurlihaste harjutusi (pingutus-lõõgastus) ...

Loe edasi

ärevus ja pinge

Tere!

Probleem järgmine: Kannatan sellise mure käes aastaid, et kui pean kodust kuhugi minema ja olema, siis on kehas päris korralik pinge ja sellest tekkiv ärevus. Kuna pinge ja ärevus segunevad, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sellised ärevushäired on ravitavad. Psühhiaatri jutule ja saate juhiseid. Rohi, harjutused, tervislikud eluviisid viivad rahulikule elurajale, so liigse ärevuseta elule.

Väike pinge peab ...

Loe edasi

Ärevus-/paanikahäired, depressioon

Tere.

Olen siis 20aastane noormees [mais saan 21].

Ligi 5-6 aastat tagasi, kui käisin veel koolis [nüüdseks tööinimene] tekkisid mul probleemid südamega.
Südame puperdamine ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Prof. A. Linkberg (1899-1970) oli kuulus kirurg ja õppejõud ning tema õpetusõnad olid sellised - kui patsiendil on probleem, kus suitsetamine on tõsiseks riskifaktoriks või haiguse halvendajaks, siis nende ...

Loe edasi

Kuidas saada pingest vabaks?

Tere!
Oleks soov vabaneda pingeseisundist. Seoses stressiga, ärevushäirega võtsin pool aastat Fluanxoli 1mg päevas. Siis suutsin tööl käia ja enesetunne oli enam-vähem ok. Arst soovitas siis rohtu ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui Fluanxol on hästi mõjunud, siis seda jätkaksin. Õhtul võtaksin Valocordin-Diazepam tilku (rahustab siseorganeid, eriti südand ja lõõgastab ka psüühikat). Alustaksin ka Palve-Meditatsiooni harjutusega ...

Loe edasi

Näolihaste pinge ja süütunne

Tere! Mul on selline probleem, et näolihased lisaks õlgedele on pinges ja suunurkadel oleks nagu raskus, et need allapoole venivad. Lisaks on pidev süütunne mitte millegi pärast. Mida teha?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psühhoregulatsioon. Alustada minu harjutusest Palve-Meditatsioon. Mona-Linda naeratus.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Üldistunud ärevushäire

Tere
Olen mures oma mehe pärast, nimelt on tal rinnus surumis tunne, pea ei valuta aga on lõhki minemise tunne. Unetus kella 3-st vahel ka juba kella 1-st ei maga, käed jalad tõmblevad,teotahte puudumine, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ärevushäiretel on sisemised (kehalised, psüühilised) või siis välised (sotsiaalsed) põhjused, mis liigselt tugevad, liigselt kestvad ja mis segavad igapäevaelu normaalset kulgu. Probleemist arusaamiseks ...

Loe edasi

ebastabiilne vererõhk, ärevus

Tere! Olen aegajalt lugenud siinseid vastuseid, kuid oma probleemile siiski vastust pole leidnud. Eks mured ole ka erinevad. Olen 51 aastane naine Eelmise aasta kevadel seoses probleemide kuhjumisega, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Prooviksin uinutava toimega AD-d - Espritali sobilikus annuses. Xanax -ei, Valocordin-diazepami tilku võtaksin (südamele hea ja närvidele veelgi parem). Seda vajadusel. Toidulisandid sobivad, aga periooditi ...

Loe edasi

Kas arstile?Kelle juurde

Tere Doktor,
suhteprobleemid on ülepea kokku löönud, närvilisus ja pinge avaldub juba füüsiliselt-unetu, uni on rahutu,pidev väsimus, süda on paha, pearinglus jne.

Suhtel ajalugu pool ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Andke aega atra seada - aeg maha ja lülituge sellest suhtest nii vaimselt kui ka reaalselt paariks kuuks täieliselt välja. See lahusolek annab asjadele palju selgust.
Pihtida võite psühholoogile, ...

Loe edasi

Cipralex ja Xanax.

Olen 35a mees. Pideva pinge tulemusena töö asjus (teen juhutöid remondi alal), jõudsin lähedaste abiga perearsti juurde. Mulle kirjutati Xanaxit ja Cipralexi. Esimest neist 2 korda päevas ja teist korra. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Cipralexi võtke regulaarselt edasi, Xanaxit sisetrunde (vajaduse) korral: pinge, närv, ärevus, uinumisraskused - vajadusel.
Raviarsti ei tohi karta, julgelt küsida, mõtted-kahtlused ette kanda. ...

Loe edasi

värisemine

Tere! Mul on selline mure, et tähelepanu keskpunktis olles ja ärevas olukorras hakkab vahel pea värisema. Millest see tuleb?
Ette tänades,
Anna

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Esinemiskogemus tuleb harjutamisega, suhtelemine üks-ühele või siis suuremas seltskonnas annab ka treenida. Juba Antiik-Kreeka kuulsad kõnemehed saavutasid oma kõrgtaseme harjutamisega, koolitavad end ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: