Tähelepanuhäire 16.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ma arvan, et mul on tähelepanuhäire. On eluaeg olnud raske olla piisavalt tähelepanelik näiteks kasvõi õpetajate juhendeid koolis lõpuni kuulata. Olen lugenud tähelepanuhäire sümptomeid ja olen veendunud, et mul on tähelepanuhäire, kuid mäluga mul probleeme pole, mälu on mul pigem hea või väga hea. Tahaks teada, kas on mingeid soovitatavaid harjutusi tähelepanu parandamiseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Korralik töö- ja puhkerežiim.
2) Minu Palve-Meditatsioon. Kui 1. kuni 4. palve on paari nädala jooksul läbi võetud, siis
3) "Tühjenen" (teine harjutus paar korda) ja siis seistes või istudes kinnisilmi KUJUTLUS-harjutus: vaimusilme ees on värviline (lemmikvärvi: roheline, punane või must..) tahvel ja sinna mõttes kriidiga kirjutada number 1 (ühe) ja visualiseerida-kujutleda seda numbrit vaimusilma ees 5..10 sec. Siis kustutada (nagu koolitahvlilt) see number ära. Siis 2 (kaks) ... Kui numbritega asi selge, siis võib võtta lühemaid sõnu...
4) Õhtul Päevikusse või Mõttes päevategevus üle korrata. Vabalt, lõõgastunult, rõõmsameelselt
Sellest alustada ja tulemus saab hea!
Head rõõmsameelset harjutamsit,
Jüri O.-M. Ennet