Vihahood 08.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma vahel lähen nii viha täis, et teen inimesele, keda armastan, haiget. Vahel füüsiliselt, vahel sõnadega. Ma isegi olen endale haiget teinud sellepärast. Ma olen päris armukade inimene, seega juhtub selliseid vihahooge lihtsalt tulema. Mis ma peaksin tegema ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimene saab ennast harjutamisega kujundada. Kehaline harjutamine mõjutab nii keha, aga annab ka psüühika kontrollimiseks olulise panuse. Kehaline trenn vabastab liigsetest pingetest ja ja need vihahood avalduvad kordi vähem. Ka õige töö- ja puhkerežiim on vajalik.
Sellest alustada. Tulemused ei tule ühe-kahe nädalaga, nagu spordiski. Aga nad tulevad. Alkohol ja muud psühhoaktiivsed ained on vastunäidustatud, täieliselt. Närvi lähevad ka egositid, ainult enda Nina nägijad. Lähisuhe eeldab, et esikohal on andmine, rõõmu ja hea emotsiooni andmine.
Minu harjutus ja vt. ka varasemaid soovitusi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet