Vihahoogudega võitlemine 22.08.22 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Avastasin endale just, et on olemas viharavi. Mis see endast kujutab? Kimbutavad sellised vihahood, kus tõstan häält lähedaste peale või lihtsalt vihastan end ise välja

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimese keha ja psüühika on ühe medali kaks külge. Seega - kehaliste harjutuste kaudu on esmane ja toimiv probleemi lahendus. jalutuskäigud, pargi-, metsarajal teha "varjupoksi" - rusikatega löögid vastu kujutletavat "paharetti". Spordisaalis/kodus poksikott ja seda klohmida.
Ujumine, saun jne - Tervemas kehas tervem pingetest vabanemine, Tervemas kehas tervem psüühika, rahu, rõõm.
Rahustavad ravi-teed apteegi vabamüügist, soe-kuum jook rahustab.
Une-eelsed rituaalid (Enneti Palve esimene samm), jne.
Ole rõõmus - tead kuidas tegutseda!
Elus - Õnnelik! - saad veel endale, lähedastele, ühiskonnale vajalik-kasulik olla!.
Kui meelepttelised-luululised elamused ja agressiivsus, siis on psühhiaater ja neuroleptikumid vajalikud.
Jüri O.-M. Ennet