Kas jälle ärevushäire? 27.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Lugu järgmine. Tulin õhtul sõbranna juurest koju, seisin püsti arvuti taga ja kõigepealt hakkas nagu pea kergelt ringi käima. Pigem nagu siis, kui vaatasin kuskile mujale, siis käis selline tasakaaluhäire moodi asi. Siis hakkas laps nutma (öö on), läksin siis rahustama ja siis läks asi jamaks päris. Kõigepealt läks nagu silme eest kirjuks ja ma ei suutnud selgelt vaadata, kõik virvendas. Siis läks pea paksuks ja terve keha suri ära, selline tunne oli, et kukun kohe magama. Sundisin end rahulikuks, hingasin korralikult(kuigi oli tunne, et hingamine jääb ka seisma) ja siis läks asi paremaks. Nüüdseks on jäänud see tobe pearinglus. Pikali lähen ja silmad kinni panen, siis ka käib nagu kõik ringi ja kuigi silmad on kinni, siis pilk käiks ringi. Hetkel võtan suht ebakorrapäraselt Cymbaltat. Ja seda sellepärast, et olen juba tegelikult pikka aega kimpus ärevusega. Nüüd viimasel ajal on küll asi paremaks läinud ja see tänane asi tuli nagu välk selgest taevast. Ise analüüsin siin asja, et äkki on see minu läbielamistest. Eelmine nädal käis väike tütreke erakorralisel operatsioonil ja see oli emotsionaalselt raske. Ja lisaks üritan ka kaalu langetada, mis ei taha hästi õnnestuda ja on kole raske ning tekitab stressi. Lisaks tegin õhtul kaks suitsu. Muidu suitsetaja pole, vahel harva teen mõne. Ise kipun arvama, et see kõik oli ka täna ärevushäire. Aga, miks ta nüüd siis järsku niimoodi "lambist" tuli? :S Ja mida ette võtta? Peres kaks alla 3aastast last.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

nn paastumisega käib vererõhu kõikumine kaasas, pearinglus, kokkukukkumise tunne jms.
Kas ikka vajate seda kg-de vähendamist? Hea toonus on palju kaunim, parem, tervislikum (kui te just ülekaaluline ei ole).
Minu Palve-Meditatsioon aitab nende "ringluste" suhtes. Seda soovitan teha ka siis, kui neid ringlusi enam ei ole. Ise teen seda harjutust iga päev.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet