Probleemid söömisega 07.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimased kuu aega pole ma söönud pooltki nii palju kui varem, sest soovin väga alla võtta. Paar korda, kui liiga palju olen söönud, olen isegi toitu välja oksendanud. Võtsin kuu ajaga kokku 6 kilo alla ja nüüd sai jõud otsa. Hakkasin mõned päevad tagasi rohkem sööma, aga olen ikka veel umbes 10 kilo ülekaalus. Nüüd hakkan jälle kontrolli kaotama ja söön pidevalt isegi siis, kui kõht tühi pole, ise selle pärast pidevalt süüdi tundes. Ka kevadel proovisin alla võtta ja suutsin umbes 7 kilo kaotada, enne kui tagasi langesin. Ma ei tea enam, mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Dieeti-paastu-näljutamist ei soovita. Korralikult mäluda, juur- ja puupiljusoovitan, kehalisi harjutusi kogu kehale ja ka kõhule soovitan. Õppida kõhtu sisse tõmbama ja siis hoida - hingamine olgu täiesti vaba, hingamisega ei tohi pingutada. korralik uni. Nii läheb kõik korda.
Tähtis ei ole kehakaal. Tähtis on sportlik toonus, töövõime, hea tuju!
Head tuju soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Segaduses

Tere!
Mind tabab tihti selline kurvameelsus või isegi tühi tunne. See kestab juba aastaid. Enamasti on nii, et näiteks kuu aega on kõik korras ja siis hakkab jälle peale. Kellegagi koos olles alati ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Meeleolu, söömisprobleemid, peavalud, uni jms - psühhiaater saab aidata. Psühhiaatri jutule. Kõik need mured on kõrvaldatavad.
1) Õige õpi- ja puhkerežiim, õigel ajal õhtul voodisse.
2) ...

Loe edasi

Hirm reisimise ja võõras kohas söömise ees

Tere,

Mul on probleem, juba tervelt aasta. Mul on söömishäired, nimelt ei suuda ma võõras kohas süüa nt. tuttavate pool või restoranides. Ma lähen kergesti endast välja, kui ma pean kusagile ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sundhirm (reisimine) ja söömisega seonduv häire on kõrvaldatav. AD (õige ravim ja adekvaatne annus, lühiaegselt) - kirjutab psühhiaater.
Harjutused, et õppida liigsetest pingetest vabanema ja organismi ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: