Kuidas mõjub enesenäljutamine noorele neiule? 12.12.19 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuna aasta või kaks tagasi tundsin ennast liialt tüsedana siis arvasin, et ainult vett tarbides kaotan ma kaalu. Asi lõppes väga kõrge palaviku ja iiveldusega. Peale seda hetke tekkisid mul söömisega probleemid, puudub okserefleks, söön kord liiga palju ja siis jälle liiga vähe.
Umbes seitse päeva tagasi kadus mul taas söögiisu ja 09.12.2019 tõusis mul seetõttu 38.9 palavik. Päevad kadusid ja asendusid valudega ja 11.12.2019 proovisin taas sööma hakata ja päevad taastusid.

Hakkasin mõtlema, et kui mitte söömisega kaovad päevad siis kas ka rasedus võib katkeda samamoodi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rasedusega seonduva info ütleb täpselt naistearst.
Oma tervisemuredest räägi kohe kodustele (Ema/isa), kellega parem kontakt.
Söömise kohta tuleb teha päevik ja seal plaan: normaalne kogus, mäluda rahulikult kolm korda kauem kui tavaliselt. Kellaajad ka mingisse graafikusse panna.
Perearsti jutul käia - teeb mõned analüüsid, mõõdab ja siis soovitab. Kui soovitab ka psühhiaatrit, siis ka see rada jalge ette võtta.
Koosmeel ja koos tegutsemine kodustega.
Üheskoos saate murest valla!
Naerata ja tervislikud tegemised.
Jüri O.-M. Ennet